PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Komputronik otwiera salon w Szczecinie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 paź 2014 13:23

Komputronik, największa w Polsce sieć sprzedaży nowoczesnych technologii i rozwiązań cyfrowych, 24 października uruchamia kolejny salon agencyjny. Nowy sklep w Stargardzie Szczecińskim zastąpi salon franczyzowy, dzięki czemu klienci zyskają dostęp do szerszego asortymentu produktów.

REKLAMA

Aby zwiększyć poziom sprzedaży w kanale detalicznym, Komputronik od ponad roku realizuje strategię rozbudowy sieci dystrybucji, zmieniając formę współpracy z franczyzowej na agencyjną.

W przypadku salonów agencyjnych Komputronik przejmuje pełną kontrolę nad magazynami i zatowarowaniem sklepów, zyskując możliwość szybkiego i pełnego reagowania na działania konkurencji. Agent ma stabilniejszą pozycję, mniej zależną od aktualnej koniunktury. Franczyzobiorca sam odpowiadał za wyposażenie sklepu, a tym samym za jego standard oraz zakup towaru, natomiast w przypadku agencji obowiązki te przejmuje sieć, co znacznie obniża koszty prowadzenia działalności. W najbliższym czasie Komputronik planuje kolejne zmiany salonów franczyzowych na salony agencyjne, gdyż ta forma współpracy gwarantuje salonom silniejszą pozycję na rynkach lokalnych.

Jak pokazuje przykład Stargardu Szczecińskiego, zmiana formy współpracy wiąże się z odświeżeniem wyglądu sklepu i powiększeniem powierzchni wystawowo-sprzedażowej. Co więcej, salony agencyjne oferują znacznie bogatszy asortyment. W przypadku sklepu w Stargardzie, który jest 51 agencją, znacznie poszerzyła się oferta sprzętu mobilnego, czyli tabletów i smartfonów, a także różnego rodzaju akcesoriów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA