PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Komputronik podtrzymuje prognozy finansowe

  • Autor: PAP
  • 05 gru 2011 15:48

Komputronik podtrzymuje prognozy skonsolidowanych wyników finansowych na rok obrotowy, który rozpoczął się 1 kwietnia 2011 r. i potrwa do 31 marca 2012 r. Firma prognozuje osiągnięcie przychodów na poziomie 1,02 mld zł, EBITDA w wysokości 26,9 mln zł oraz 14,6 mln zł zysku netto. Strategia Komputronika na najbliższy okres zakłada m.in. rozwój sprzedaży internetowej i optymalizację sieci sprzedaży.

REKLAMA

- Podtrzymujemy prognozy wyników finansowych tym bardziej, że drugie półrocze naszego roku obrotowego jest dla nas historycznie lepsze - powiedział dyrektor finansowy spółki Krzysztof Nowak. - Jesteśmy pewni przebicia 1 mld zł przychodów w tym roku obrotowym - dodał.

Komputronik osiąga w III kwartale roku obrotowego 2011/2012 marże wyższe niż przeciętnie, co jest wynikiem spadku podaży części komputerowych, na który spółka zareagowała na czas. Komputronik pomimo niekorzystnego wpływu wyceny instrumentów finansowych, która znacząco wpłynęła na zysk netto grupy po I półr., podtrzymuje prognozy skonsolidowanych wyników finansowych na ten rok obrotowy - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

- Dobrze odnosimy się do wyników III kwartału naszego roku obrotowego, w którym realizujemy ponadprzeciętne marże. Jest to związane z powodzią w Tajlandii, która spowodowała istotne zmniejszenie podaży części komputerowych, na które, dzięki szybkim działaniom, zareagowaliśmy na czas. Spodziewamy się utrzymania efektu podwyższonych marż do stycznia - powiedział prezes spółki Wojciech Buczkowski.

Buczkowski poinformował, że skonsolidowany zysk netto spółki za pierwsze półrocze, jest w dużej mierze wypadkową 5 mln zł straty wygenerowanej na wycenie związanej z umową inwestycyjną z Clean & Carbon Energy.

- Wycena ta nie będzie miała wpływu na nasze przyszłe wyniki finansowe, a w drugiej połowie roku obrotowego przykryjemy stratę z pierwszego półrocza zyskami z działalności operacyjnej - wyjaśnił prezes.

W pierwszej połowie roku obrotowego 2011/2012 grupa Komputronik przy 447,7 mln zł przychodów ze sprzedaży wygenerowała 12,12 mln zł EBITDA i 1,55 mln zł zysku netto.

- Nasza strategia na najbliższy okres w segmencie sprzedaży detalicznej zakłada m.in. rozwój projektów e-commerce i optymalizację sieci sprzedaży, którą realizujemy poprzez pilne przyglądanie się części salonów, gdzie jest podejrzenie efektu kanibalizacji. Myślimy też nad wprowadzaniem w niektórych placówkach modelu ajencyjnego - powiedział prezes.

- Chcemy też wykorzystywać salony do nowych projektów, polegających na współpracy ze sklepami internetowymi z innej branży, oferowaniu nowych produktów lub usług. W tym półroczu dzięki oferowaniu usług w salonach udało nam się zwiększyć średnią marżę o 4 proc. - dodał.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA