PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Komputronik postawił na biznes, ale widzi potencjał w innych kanałach sprzedaży

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 paź 2016 08:13

Komputronik postawił na biznes, ale widzi potencjał w innych kanałach sprzedaży fot. Komputronik

W trzecim kwartale br. Komputronik osiągnął szacunkowe przychody ze sprzedaży towarów i usług o w wysokości 467,4 mln zł wobec 439,4 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Uwzględniając fakt, że część sprzedaży pod marką Komputronik Biznes przeniesiono do spółki Komputronik Biznes w 100 proc. zależnej od Komputronik SA, wzrost sprzedaży wyniósł 11,8 proc.

REKLAMA

Szacunkowy zysk , wraz z zyskiem ze sprzedaży przeniesionej do Komputronik Biznes, wyniósł 34,3 mln zł wobec 28,6 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku, To wzrost o 19,7 proc.

Komputronik pozytywnie ocenia perspektywy dalszego wzrostu sprzedaży, a w szczególności rozwoju sprzedaży w kanale internetowym oraz sprzedaży detalicznej w sieci sklepów Komputronik. Spółka notuje także bardzo duże wzrosty sprzedaży w kategoriach AGD oraz RTV i produktów sprzedawanych w ramach submarki Komputronik Home. W efekcie rosnącej sprzedaży w segmencie artykułów gospodarstwa domowego, firma uruchomiła w sierpniu dodatkowy magazyn obsługujący procesy logistyczne związane z asortymentem AGD, co przełożyło się na możliwość realizacji większej liczby zamówień klientów.

Po zakończeniu okresu letniego, nastąpiło również zwiększenie liczby realizowanych projektów dla klientów biznesowych (realizowanych pod marką Komputronik Biznes). Spółka spodziewa się kontynuacji trendu wzrostowego w najbliższych kwartałach, co najprawdopodobniej zaowocuje poprawą wyników finansowych na wszystkich jego poziomach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA