PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Komputronik spodziewa się rekordowych wyników

  • Autor: PAP
  • 28 lis 2013 16:23

Komputronik spodziewa się, że III kw. roku obrotowego 2013/14 będzie pod względem wyników co najmniej tak dobry jak przed rokiem, a wyniki całego roku okażą się rekordowe. Niebawem spółka uruchomieni sklep internetowy w języku rosyjskim, a w I kw. 2014 r. rozpocznie sprzedaż na rynku konsumenckim w Niemczech.

REKLAMA

"Spodziewam się, że wynik trzeciego kwartału będzie co najmniej na poziomie sprzed roku" - powiedział na konferencji Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika.

"Cały ten rok powinien być rekordowy pod względem wyników" - dodał.

Rok obrotowy Komputronika zaczyna się 1 kwietnia i kończy 31 marca.

W pierwszym półroczu roku obrotowego 2013/14 Komputronik miał 6 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 4 mln zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł w tym czasie 7,9 mln zł wobec 0,97 mln zł straty przed rokiem, a przychody były na poziomie 783,2 mln zł w porównaniu do 463,4 mln zł.

W przychodach spółki około 30 proc. stanowiła sprzedaż zagraniczna. Przedstawiciele Komputronika poinformowali, że dynamicznie rosnąca sprzedaż zagraniczna to jeden z powodów spadku marzy brutto na sprzedaży.

Na wyniki w pierwszej połowie 2013/14 r. wpłynęło pozytywnie utworzenie aktywa podatkowego, co powiększyło wynik netto o 3,7 mln zł, a negatywnie wpłynął koszt finansowy wynikający z przeszacowania jednego z aktywów o 2 mln zł.

Przeszacowane aktywo to działka inwestycyjna pod Szczecinem, która obecnie w księgach spółki jest wyceniona na około 9,7 mln zł. Komputronik planuje uruchomić proces sprzedaży tej nieruchomości w pierwszym kwartale 2014 r.

Komputronik obecnie przez swoje sklepy internetowe prowadzi sprzedaż na rynku konsumenckim na Słowacji i w Czechach.

"W pierwszym kwartale przyszłego roku chcemy rozpocząć sprzedaż na rynku konsumenckim w Niemczech, najpierw będziemy to robili na platformach typu Amazon, czy eBay, a następnie planujemy uruchomić własny sklep" - powiedział Buczkowski.

Niebawem Komputronik planuje też uruchomić swój sklep internetowy w języku rosyjskim.

"Chcemy to zrobić pod kątem ułatwienia dostępu dla klientów m.in. z Białorusi, czy z Litwy, co powinno zwiększyć sprzedaż. Obecnie klienci z tych krajów kupują w naszym sklepie korzystając z różnego rodzaju translatorów. Nie planujemy prowadzić sprzedaży w tych krajach - klienci będą odbierali towary w przygranicznych miastach" - powiedział prezes.

Wśród planów spółki na najbliższą przyszłość jest też m.in. poszerzenie oferty w zakresie marek własnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA