PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Komputronik zamierza poszerzyć działalność w Niemczech

  • Autor: PAP
  • 04 wrz 2014 09:46

Komputronik zamierza poszerzyć działalność w Niemczech

Komputronik w II kw. roku obrotowego 2014/15 liczy na utrzymanie dynamiki wzrostu przychodów z pierwszego kwartału. W całym bieżącym roku rentowność grupy może spaść, ale zysk bez uwzględniania zdarzeń jednorazowych, powinien być wyższy. Jednocześnie firma chce poszerzyć swoją działalność na terenie Niemiec, inwestując m.in. w sklep internetowy.

REKLAMA

„W pierwszym kwartale wszystkie kanały sprzedaży wypadły bardzo dobrze, jak również dobrze spisały się wszystkie nasze spółki zależne. Spodziewamy się, że dynamika poprawy przychodów jaką uzyskaliśmy, może zostać utrzymana również w drugim kwartale" - powiedział w wywiadzie dla PAP Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika.

W pierwszym kwartale roku obrotowego 2014/15, który zakończył się z końcem czerwca, przychody grupy wzrosły o 33,2 proc. do 477 mln zł.

Komputronik początkowo założył na bieżący rok sporo niższą dynamikę wzrostu przychodów niż w poprzednim roku.

"Pierwsze pięć miesięcy wskazuje, że nie doszacowaliśmy tego parametru, sprzedaż rośnie szybciej. Należy pamiętać, że dynamika zysku nie będzie taka sama jak dynamika przychodów, gdyż największą dynamikę wzrostu mają kanały o mniejszej marży, jak np. sprzedaż brokerska i zagraniczna. Muszę jednak dodać, że główne, krajowe biznesy mają dwucyfrową dynamikę" - powiedział prezes.

W pierwszym kwartale cykl konwersji gotówki w grupie wynosił 27 dni.

"W kolejnych okresach cykl konwersji gotówki nie powinien ulec jakimś wyraźnym zmianom. Cykl spłaty należności powinien pozostać na podobnym poziomie, natomiast cykl spłaty zobowiązań może się wydłużyć, gdyż udaje nam się uzyskiwać coraz większe limity u ubezpieczycieli, choć nadal są one niewystarczające dla naszych potrzeb" - powiedział Buczkowski.

W roku obrotowym 2012/13 grupa Komputronik zwiększyła przychody o 37,8 proc. do 1,72 mld zł, EBITDA wzrosła o 57,5 proc. do 26,3 mln zł, EBIT zwiększył się o 140 proc. do 21,15 mln zł. Zysk netto wyniósł w minionym roku 24,08 mln zł wobec 2,5 mln zł rok wcześniej. Pozytywnie na ubiegłoroczne wyniki wpłynęło aktywo podatkowe w wysokości 10,1 mln zł, a negatywny wpływ miała deprecjacja nieruchomości (-2,4 mln zł) i koszty programu opcji pracowniczych (-0,5 mln zł).

W ocenie Buczkowskiego tegoroczna rentowność grupy może spaść, ale zysk powinien wzrosnąć.

"W całym roku raportowana rentowność wyrażona w procentach może być niższa niż w minionym roku, jednak w bezwzględnych liczbach i bez uwzględniania zmian jednorazowych liczymy na lepszy wynik. Chcielibyśmy osiągnąć 1 proc. rentowności, ale to nie jest łatwe. Będzie to możliwe po przekroczeniu pewnego poziomu obrotów" - powiedział.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA