PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Komputronik zanotował rekordowe przychody w trzecim kwartale

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 sty 2014 10:39

Jak wynika ze wstępnych danych, Komputronik SA wypracował w grudniu 2013 roku, w ujęciu jednostkowym zysk handlowy ze sprzedaży towarów i usług w wysokości 17,1 mln zł wobec 15,9 mln zł w grudniu 2012 roku. Oznacza to wzrost o 7,5 proc.

REKLAMA

Od kwietnia do grudnia 2013 roku, szacunkowy niezaudytowany zysk brutto na sprzedaży produktów, towarów i usług wyniósł 95 mln zł wobec 79,6 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku obrotowego. Komputronik zanotował więc wzrost o 19,4 proc.

Trzeci kwartał roku obrotowego 2013/2014 był pod względem przychodów kolejnym rekordowym kwartałem w historii spółki - przychody wyniosły 454,7 mln zł wobec 395,3 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku (wzrost o 15 proc.). Po trzech kwartałach, spółka osiągnęła przychody o wartości 1,2 mld zł (wzrost o 43,8 proc.).

W trzecim kwartale roku obrotowego 2013/2014 utworzono aktywo podatkowe, które spowoduje wzrost zysku netto o wartość szacunkową 10,1 mln zł. Dodatkowy zysk ma charakter jednorazowy, wynika ze stosowania międzynarodowych standardów rachunkowości i jest związany z wyceną i ujawnieniem w bilansie wartości znaków towarowych.

- Grudzień był bardzo dobrym miesiącem, w którym nastąpiła spodziewana częściowa realizacja odłożonego w listopadzie popytu. Nasz zysk handlowy z uwzględnieniem refinansowania niektórych działań marketingowych wyniósł w grudniu 17,1 mln zł i był, jak dotąd, najwyższym miesięcznym zyskiem handlowym w historii. Warto też podkreślić, że trzeci kwartał naszego roku obrotowego, czyli czwarty kwartał kalendarzowy, był także rekordowym kwartałem w naszej historii pod względem przychodów. W samym trzecim kwartale przychody wyniosły 454,7 mln zł i były o 15% wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Od początku naszego roku obrotowego, czyli od kwietnia do grudnia 2013 r., nasze przychody wyniosły 1,2 mld zł i były o 43,8% wyższe niż w ubiegłym roku - powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA.

Na dobre wyniki sprzedaży wpłynęły przede wszystkim dobre wyniki sprzedaży internetowej.  - Widzimy nasilający się trend częstszego wyboru internetu jako miejsca zakupów prezentów świątecznych. Wyjątkowo dobre były również wyniki sprzedaży do przedsiębiorstw (Komputronik Biznes) - zanotowaliśmy w tym kanale wzrost sprzedaży o ponad 30 proc. przy porównywalnej marży - dodał Wojciech Buczkowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Andrzej 2014-10-29 07:08:06
    A vobis zbankrutował. Ale nic dziwnego jak tam był kierownik kierownika i jeszcze jeden kierownik ludzi pozatrudnianych masa kasę brali a nic nie robili. Poza tym szefostwo w postaci wiceprezesów dali ciała . . W gruncie rzeczy jedno szastanie kasa na lewo i prawo . Więcej wydawali niż mieli przychodów swego czasu. I zła polityka firmy . . . I już po firmie . .

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA