PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Koniec kieleckiego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego? Inwestor zamknie dworzec

  • Autor: PAP
  • 25 lip 2013 18:15

Koniec kieleckiego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego? Inwestor zamknie dworzec

Spółka PKS2 z Warszawy, która kupiła przedsiębiorstwo PKS Kielce zamknie dworzec autobusowy oraz zwolni pracowników firmy. To odpowiedź na niekorzystną dla jego planów inwestycyjnych decyzję kieleckich radnych. "To szantaż" - odpowiedział prezydent miasta.

REKLAMA

Chodzi o czwartkowe głosowanie sesji rady miejskiej w Kielcach . Radni przyjęli plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów na których znajduje się kupiony przez PKS2 dworzec. Decyzja uniemożliwia planowaną przez inwestora gruntowną przebudowę obiektu.
Projekt budowy przez inwestora Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Kielcach zakładał zachowanie charakterystycznej kopuły dworca z przełomu lat 70. i 80. ubiegłego stulecia i obudowanie jej budynkami z funkcjami komercyjnymi. PKS2 poinformowało wcześniej, że zamierza odsłonić od strony ulicy Czarnowskiej widok na stary dworzec, uznawany za jeden z architektonicznych symboli Kielc. Inwestor planował zlikwidowanie ruchu okrężnego dla autobusów wokół rotundy dworca. Z kolei miasto chce zachować bryłę budynku w niezmienionym kształcie z zachowaniem dotychczasowej organizacji ruchu.

Jak powiedział PAP po głosowaniu pełnomocnik inwestora - spółki PKS2 Rafał Trusiewicz - "Radni zdecydowali, że nie dają żadnej szansy przedsiębiorstwu. Konsekwencje są jasne spółka dzisiaj przynosi straty, nie ma żadnej szansy na rozwój () Nie ma żadnej możliwości ratowania +perły Kielc+, którą my chcieliśmy ratować w przeciwieństwie do radnych miasta. To wszystko idzie w przepaść" - powiedział w czwartek w rozmowie z PAP.

Na pytanie PAP, czy dworzec zostanie zamknięty odpowiedział -"Tak". Na kolejne, czy pracownicy PKS Kielce zostaną zwolnieni, również odpowiedział "W ogromnej rzeszy będą zredukowani"- wyjaśnił. Dodał, że inwestor nie ma dalszych planów w stosunku do dworca i pozostałej części przedsiębiorstwa. "Zostanie to wygaszone" - powiedział krótko Trusiewicz.

Wcześniej, podczas sesji Trusiewicz apelował do radnych o partnerstwo i rozmowy o przyszłości dworca. Argumentował, że zdecydowana większość mieszkańców Kielc opowiada się za budową zintegrowanego centrum komunikacyjnego.

Jak powiedział dziennikarzom prezydent Kielc Wojciech Lubawski "To nie jest inwestor, który zasługuje na partnerstwo w moim odczuciu. Jeśli chce realizować szantaż, to może szantażować, ale nie nas. To jest działanie obrzydliwe" - dodał.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA