PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Koniunktura w handlu detalicznym na stałym poziomie od lipca

  • Autor: PAP
  • 22 sie 2014 14:44

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym oceniany jest podobnie jak w lipcu i lepiej niż w analogicznym miesiącu poprzednich trzech lat - podał w piątek GUS.

REKLAMA

Według GUS ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym kształtuje się w sierpniu na poziomie 0 (tak jak w lipcu).

"Poprawę i pogorszenie koniunktury sygnalizuje po 15 proc. badanych przedsiębiorstw (analogicznie jak przed miesiącem). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie" - napisano.

Zgodnie z badaniem diagnozy i prognozy sprzedaży są nieznacznie optymistyczne, lepsze od zgłaszanych przed miesiącem.

"Poprawiają się oceny bieżącej sytuacji finansowej, choć są nadal negatywne. Przewidywania w tym zakresie pozostają niekorzystne. Utrzymuje się nadmierny poziom zapasów towarów. Mimo to przedsiębiorcy planują niewielkie zwiększenie zamówień towarów u dostawców. Poziom spadku zatrudnienia może być zbliżony do planowanego w lipcu. Bieżące i przyszłe ceny towarów rosną w tempie podobnym do zapowiadanego miesiąc wcześniej" - napisano w komunikacie.

GUS podaje, że spośród badanych jednostek w sierpniu 4,4 proc. podmiotów nie odczuwa żadnych barier w prowadzeniu bieżącej działalności (wobec 4,3 proc. przed rokiem).

"Największe trudności napotykane przez przedsiębiorców zgłaszających występowanie barier związane są z konkurencją na rynku (barierę tę sygnalizuje w sierpniu br. 61 proc. przedsiębiorstw, 59 proc. w analogicznym miesiącu ub. r.) oraz kosztami zatrudnienia (56 proc. w sierpniu br., 55 proc. przed rokiem). W ujęciu rocznym w największym stopniu spadło znaczenie bariery związanej z niepewnością ogólnej sytuacji gospodarczej (z 40 proc. do 35 proc.)" - napisano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA