PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Koniunktura w handlu detalicznym na stałym poziomie od lipca

  • Autor: PAP
  • 22 sie 2014 14:44

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym oceniany jest podobnie jak w lipcu i lepiej niż w analogicznym miesiącu poprzednich trzech lat - podał w piątek GUS.

REKLAMA

Według GUS ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym kształtuje się w sierpniu na poziomie 0 (tak jak w lipcu).

"Poprawę i pogorszenie koniunktury sygnalizuje po 15 proc. badanych przedsiębiorstw (analogicznie jak przed miesiącem). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie" - napisano.

Zgodnie z badaniem diagnozy i prognozy sprzedaży są nieznacznie optymistyczne, lepsze od zgłaszanych przed miesiącem.

"Poprawiają się oceny bieżącej sytuacji finansowej, choć są nadal negatywne. Przewidywania w tym zakresie pozostają niekorzystne. Utrzymuje się nadmierny poziom zapasów towarów. Mimo to przedsiębiorcy planują niewielkie zwiększenie zamówień towarów u dostawców. Poziom spadku zatrudnienia może być zbliżony do planowanego w lipcu. Bieżące i przyszłe ceny towarów rosną w tempie podobnym do zapowiadanego miesiąc wcześniej" - napisano w komunikacie.

GUS podaje, że spośród badanych jednostek w sierpniu 4,4 proc. podmiotów nie odczuwa żadnych barier w prowadzeniu bieżącej działalności (wobec 4,3 proc. przed rokiem).

"Największe trudności napotykane przez przedsiębiorców zgłaszających występowanie barier związane są z konkurencją na rynku (barierę tę sygnalizuje w sierpniu br. 61 proc. przedsiębiorstw, 59 proc. w analogicznym miesiącu ub. r.) oraz kosztami zatrudnienia (56 proc. w sierpniu br., 55 proc. przed rokiem). W ujęciu rocznym w największym stopniu spadło znaczenie bariery związanej z niepewnością ogólnej sytuacji gospodarczej (z 40 proc. do 35 proc.)" - napisano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA