PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Korczowa Dolina już działa. Jej prezes liczy na wzrost wymiany towarowej pomiędzy firmami z Unii a Ukrainy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 sie 2011 08:00

Korczowa Dolina już działa. Jej prezes liczy na wzrost wymiany towarowej pomiędzy firmami z Unii a Ukrainy

W czwartek, 18 sierpnia, otwarta została Hala Kijowska - pierwszy z trzech budynków Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina. To największy tego typu projekt przy wschodniej granicy Unii Europejskiej. Na terenie inwestycji położonej w strefie ruchu bezwizowego, w odległości 2 km od granicy z Ukrainą, na klientów czeka ponad 70 sklepów. W dniu dzisiejszym do grona najemców dołączyła firma Puma Outlet, podpisując umowę na wynajem lokalu o powierzchni 360 mkw.

REKLAMA

W ofercie modowej pojawiły się m.in. takie marki, jak: Gatta, Kastor, New Fashion World, Żana, Oksana, Kastor, Kros, Margot, Patriccio, SiSi Wojciech Urbaniak, Yvonne Collection. Oferta obuwnicza i galanteryjna to: Kerto, Primastrada, La Bottine. Elektronikę i multimedia oferuje wielkopowierzchniowy elektromarket Domex o powierzchni 590 mkw. Z kolei propozycje dla domu znajdziemy w salonie Witek's o powierzchni 570 mkw., specjalizującym się w kompleksowym wyposażeniu gastronomii. Branżę zdrowia i urody reprezentują: drogeria QLU, salon perfumeryjny FM Point oraz apteka Lawenda. Na klientów czekają też liczne punkty usługowe: kantor wymiany walut, biuro obsługi tax free Global Blue, urządzenia vendingowe i samosprzedajace. Ofertę Hali Kijowskiej już na początku września uzupełnią lokale gastronomiczne: kawiarnia Coffe Corner, Restauracja Ukrainska i Food Court.

Docelowo w kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 000 mkw. powstaną trzy hale, Kijowska, Lwowska i Doniecka, z parkingiem na ponad 2 200 miejsc dla samochodów osobowych, ciężarowych i autokarów.

Otwarcie Hali Kijowskiej następuje w czasie polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej. Wybór tego terminu jest nieprzypadkowy, bowiem jednym z priorytetów polskiej prezydencji jest zacieśnienie współpracy pomiędzy Unią Europejską a Ukrainą w ramach programu Partnerstwa Wschodniego. - Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina przyczyni się do silnego wzrostu wymiany towarowej między firmami z Unii a podmiotami z Ukrainy oraz innych regionów wschodniej Europy - mówi Andrzej Rosiński, prezes zarządu spółki Korczowa Dolina i dyrektor generalny inwestycji. - Dzięki uruchomieniu centrum granica przestaje dzielić, a zaczyna łączyć. Wschodni region Polski i zachodni region Ukrainy, województwo podkarpackie i obwód lwowski, zyskują dodatkowe możliwości rozwijania efektywnej współpracy. Mamy szansę stać się nie tylko prekursorem praktycznych działań w ramach Partnerstwa Wschodniego, ale i wyznaczać jego standardy.

Inwestorem projektu jest spółka Korczowa Dolina, której głównym udziałowcem jest Waimea Holdings Limited. Zarządcą obiektu została firma Waimea Property Management z Warszawy. Za proces komercjalizacji odpowiada spółka Brabant przy współpracy z firmą Doradztwo Inwestycyjne Sławomir Godyń oraz firmą SOFIS Real Estate. Projekt architektoniczny opracowała pracownia Kaniewski i Łuszczyński Architekci, a generalnym wykonawcą jest Rex-Bud Sp. z o.o.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA