PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Korczowa Dolina odnotowała ponad 40-proc. wzrost liczby klientów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 maj 2012 17:09

W pierwszych czterech miesiącach br. Korczowa Dolina odnotowała ponad 40-proc. wzrost liczby klientów w porównaniu z IV kw. 2011 r. Jednocześnie w maju do grona najemców Korczowej Doliny dołączyło dwóch najemców, zajmując ponad 150 mkw. Jeszcze w II kw. na powierzchni 1 500 mkw. zostanie tu uruchomiony market budowlany, finalizowane są kolejne umowy najmu.

REKLAMA

Ofertę Centrum wzbogacił sklep marki Gorsenia, producenta ekskluzywnej bielizny damskiej i młodzieżowej. Ponadto na powierzchni 100 mkw. został uruchomiony lokal z produktami chemii gospodarczej.

Firma odpowiedzialna za komercjalizację Korczowej Doliny finalizuje już mocno zaawansowane rozmowy z najemcami z branży RTV/AGD, wyposażenia wnętrz i motoryzacyjnej. Docelowo na terenie centrum planowane jest powstanie alei towarów oferowanych przez polskich producentów, którzy planują swoją silną ekspansję na rynki wschodnie.

W 2011 roku zewnętrzną granicę Unii Europejskiej na terenie Polski, według danych Komendy Głównej Straży Granicznej, przekroczyło 24,5 mln osób, z czego najwięcej osób przekraczało granicę polsko-ukraińską (56,1 proc. ogółu przekroczeń zewnętrznej granicy lądowej Unii Europejskiej). Wśród cudzoziemców przekraczających granicę polsko-ukraińską 85 proc. stanowili zmotoryzowani. Ponad połowa obywateli Ukrainy odwiedzających Polskę przekracza granicę kilka razy w miesiącu, a około 40 proc. kilka razy w tygodniu. Do wzrostu liczby odwiedzjących niewątpliwie przyczynia się umowa o zasadach małego ruchu granicznego (MGR), która pozwala na swobodne przekraczanie granicy obywatelom z Ukrainy. Szacunkowa wartość wydatków poniesionych w Polsce przez cudzoziemców przekraczających granicę polsko-ukraińską w ramach małego ruchu granicznego w IV kwartale 2011 r. wyniosła 420,3 mln zł, co stanowiło 39,4 proc. wydatków cudzoziemców przekraczających granicę polsko-ukraińską. Wydatki poniesione w Polsce przez cudzoziemców przekraczających granicę w ramach MRG były wyższe w porównaniu z kwartałem poprzednim o 32,2 proc., natomiast w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego o 90,1 proc. Przekraczający polski odcinek zewnętrznej granicy UE cudzoziemcy są najczęściej mieszkańcami miejscowości zlokalizowanych w odległości do 50 km od granicy i najchętniej dokonują zakupów w odległości do 30 km od granicy. Wprowadzenie przepisów ułatwiających przekraczanie granicy znacząco wpłynęło na ożywienie ruchu w pasie przygranicznym, a co za tym idzie i wzrost wydatków w Polsce. Szacuje się, że wydatki te z roku na rok wzrastają o 20 proc. i w większości przeznaczane są na zakup towarów, a jedynie niewielka część na usługi.

Centrum Handlu Korczowa Dolina jest odpowiedzią na wzrastający ruch przygraniczny, a co za tym idzie obroty handlowe z Ukrainą. Obiekt jest usytuowany 2 km od największego przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej przy najdłuższej trasie transeuropejskiej E40 oraz autostradzie A4, głównym szlaku komunikacyjnym łączącym Europę Zachodnią z Ukrainą. W strukturze wydatków obywateli z Ukrainy obok towarów żywnościowych największą wartość stanowią materiały budowlane, sprzęt RTV i AGD oraz artykuły motoryzacyjne. Natomiast z towarów żywnościowych najchętniej kupowane jest mięso i wyroby mięsne. Znaczny udział w strukturze wydatków stanowią także odzież i obuwie oraz środki czystości i wyroby toaletowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA