PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Krakowianie popierają plany inwestycyjne Echo

 • Autor: pr
 • 21 cze 2013 09:49

W badaniu opinii przeprowadzonym przez TNS Polska, krakowianie poparli pomysł zastąpienia budynku nieczynnego od dwóch lat hotelu przez Nową Cracovię. Poparcie uzyskał również projekt nowego obiektu przygotowany przez zespół krakowskich architektów, pracujących pod kierownictwem prof. Witolda Cęckiewicza, projektanta byłego hotelu.

REKLAMA

Z wyników badania przeprowadzonego przez TNS Polska (do niedawna TNS OBOP) wynika, że 65% mieszkańców Krakowa uważa, że istniejący od lat 60-tych budynek dawnej Cracovii należy rozebrać i na jego miejscu wybudować nowy obiekt. Przeciwnego zdania był co czwarty badany (25%), a co dziesiąty (10%) udzielając odpowiedzi na pytanie ankieterów o dalsze losy b. hotelu, stwierdzał, że jest mu to obojętne lub nie ma zdania.

Jeszcze większe poparcie niż pomysł zastąpienia starego obiektu, zyskał projekt Nowej Cracovii, który inwestor zaprezentował mieszkańcom miasta na początku czerwca. Projekt przygotowany przez architektów działających pod kierownictwem prof. Cęckiewicza spodobał się 66% krakowian. Wizualizacje zaprezentowane przez planującą budowę Nowej Cracovii spółkę Echo Investment nie podobały się co trzeciemu badanemu (30%).

Mieszkańcy miasta mieli również możliwość wyboru działalności i funkcji, które mogłyby pojawić się w Nowej Cracovii. Wśród możliwości najczęściej wskazywanych przez badanych, zwyciężył wielofunkcyjny dom handlowy, oferujący również możliwość skorzystania z takich usług jak kino, restauracja, kawiarnia, siłownia, fitness, czy galeria sztuki. Taka oferta Nowej Cracovii zyskała poparcie 66% mieszkańców. Co czwarty badany (24%), wskazywał na inne możliwości, takie jak np. kultura, sport, hotel, parking, czy biurowiec. 6% badanych trudno było dokonać jakiegokolwiek wyboru, lub nie odpowiedziało na to pytanie. Mieszkańcy Krakowa zdecydowanie opowiedzieli się za wielofunkcyjnym domem handlowym (dwie trzecie poparcia), choć mieli do wyboru również tradycyjną galerię handlową i hipermarket (4% poparcia).

Jednoznaczną opinię krakowianie wyrazili również w odpowiedzi na pytanie dotyczące zainteresowania przyszłością obiektu niszczejącego przy Błoniach. Aż trzy czwarte z nich (75%) potwierdziło, że interesują się planami inwestycyjnymi dotyczącymi zagospodarowania terenu byłego hotelu Cracovia.

Ankieterzy pytali także o częstotliwość korzystania z galerii handlowych. 67% krakowian odwiedza galerie handlowe przynajmniej raz w tygodniu. Aż dziewięciu na dziesięciu potwierdziło (89%) robi to przynajmniej raz w miesiącu. Zaledwie 3% badanych stwierdziło, że w ogóle nie korzystają z takich obiektów.

Badanie TNS Polska zostało przeprowadzone metodą CATI w czerwcu 2013 roku, na 500-osobowej próbie dorosłych mieszkańców Krakowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • mar 2013-06-21 10:21:20
  Nikt tam nie chce kolejnego mega-wielkiego centrum handlowego bez parkingu które jeszcze bardziej zagęści ruch w tym i tak zakorkowanym miejscu. zwłaszcza że nieco dalej fanatycy z magistratu budują gigantyczne centrum kongresowe na kilka tysięcy gości z parkingiem chyba dla tylko samego majchrowskiego i jego świty. widocznie ktoś chce do końca miasto nafaszerować galeriami za łapówy a potem sp.i.e.r.
 • tom 2013-06-21 10:20:05
  Mieszkańcy robią zakupy w Jubilacie i na Placu na Stawach. A jak już muszą do galerii to wsiadają w autobus jadą do Bonarki, albo w tramwaj i jadą do Galerii Krakowskiej 15-20 minut i są na miejscu. A szanowny "de -wełoper" kłamie na wizualizacji aż huczy.
 • ania 2013-06-21 10:14:37
  Co za GNIOT - nie budynek Zwykła galeria dla studentów, zaije całkowicie mały handel w okolicy

  Wiedzieli co kupują - i nich miasto im tego nie odpuści !

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA