PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Krok do poprawy sytuacji najemców polskich centrów handlowych

  • Autor: Puls Biznesu
  • 13 mar 2012 10:10

Po kryzysie układ sił na rynku pomiędzy najemcami a wynajmującymi mocno się zmienił na korzyść sieci handlowych. Umowy podpisywane jeszcze w czasach prosperity w latach 2006-2007, obecnie nie odpowiadają najemcom - czytamy w Pulsie Biznesu.

REKLAMA

W przypadku najmu w retail parkach i małych centrach handlowych umowy są mniej rygorystyczne i mają uproszczoną formę. W dużych centrach handlowych pozycja właścicieli jest dominująca, co często prowadzi do nadużyć.

Jak przytacza Rafał Fabisiak, radca prawny z kancelarii KPRF, zdarzyło się, że jedna z galerii w Bielsku-Białej z dnia na dzień podwyższyła opłaty serwisowe o kilkadziesiąt procent, zastrzegając sobie wcześniej taką możliwość w umowie. Z kolei warszawskie galerie stosują zapisy o prawie pierwszeństwa dla najemców, którzy po zakończeniu umowy pragną przedłużyć działalność. W praktyce jednak okazuje się, że mogą oni pozostać w centrum pod warunkiem, że zgodzą się na znaczne podwyższenie czynszu.

Nad zmianą sytuacji pracuje obecnie Polska Rada Centrów Handlowych, która chce zacząć od stworzenia Kodeksu Dobrych Praktyk stanowiących o współpracy najemców i wynajmujących.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA