PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kryzys osłabił wyniki Grupy Auchan

  • www.portalspozywczy.pl
  • 03 wrz 2012 08:22

Pomimo ponad 5-proc. wzrostu sprzedaży, Grupa Auchan podała gorsze od oczekiwanych wyniki za pierwszą połowę roku obrotowego. Władze francuskiej sieci ostrzegły, że nie spodziewają się poprawy w drugiej połowie roku.

REKLAMA

Grupa Auchan poinformowała, że zysk netto spółki za pierwsze sześć miesięcy roku finansowego spadł o 30 proc. do 237 mln euro, a zysk z działalności operacyjnej spadł o 16,8 proc. do 508 mln euro.

Jednocześnie sprzedaż sieci wzrosła o 5,5 proc. do 22,4 mld euro (co oznacza 5-proc. wzrost na bazie organicznej), jednak w przypadku sprzedaży like-for-like wzrosła ona o 2,1 proc.

Gorsze od oczekiwanych zyski Auchan to wynik, problemów gospodarczych takich krajów jak Hiszpania, Portugalia i Włochy, a także opłat związanych z restrukturyzacją oddziału Auchan-Ruentex w Chinach.

Vianney Mulliez, szef sieci Auchan ostrzegł, że perspektywy na drugą połowę roku w strefie euro pozostają niepokojące. Niepewna jest m.in. sytuacja we Francji, ze względu na wzrost kosztów i zmniejszające się wydatki gospodarstw domowych.

Jak wyniki Auchan wyglądały w podziale na formaty sklepów? Sprzedaż w hipermarketach Auchan wzrosła o 5,3 proc. do 17,7 mld euro (przy wzroście sprzedaży like-for-like o 1,6 proc.), wzrost jest efektem zewnętrznej ekspansji sieci i poprawy wyników we Francji.

Lepszy wynik zanotował format supermarketów, które odnotowały 4,8 proc. wzrost sprzedaży do 3,7 mld euro, z LFL na poziomie + 4 proc., głównie ze względu na dobre wyniki w Europie Wschodniej.

Co istotne, znaczny wzrost zanotowała dywizja internetowa Auchan, czyli sklep AuchanDirect, który odnotował dynamikę sprzedaży na poziomie 22 proc. (do 476 mln euro). Auchan zapowiedział, że będzie rozwijał sprzedaż w internecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA