PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kulisy próby przejęcia Immofinanz przez CA Immo

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 mar 2015 14:57

Kulisy próby przejęcia Immofinanz przez CA Immo

Trwa batalia między dwoma austriackimi deweloperami: CA Immo oraz Immofinanz. Spółki ogłosiły wzajemne wezwanie na zakup akcji. Christoph Thurnberger, Head of Capital Markets w CA Immo tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl, że firmie nie chodzi o przejęcie kontroli nad Immofinanz, ale w praktyce po zakończeniu wezwania może stać się jej głównym udziałowcem.

REKLAMA

- Spółka CA Immo po zakończeniu procesu restrukturyzacji podjęła działania mające na celu znalezienie najbardziej optymalnych obszarów do inwestycji - mówi Christoph Thurnberger, Head of Capital Markets w CA Immo. Jego zdaniem obecna sytuacja rynkowa nie sprzyja jednak dużym akwizycjom pojedynczych projektów. Brakuje również obiektów, które można przejąć za niewielką kwotę z myślą o podniesieniu ich wartości.

- Z tego powodu podjęliśmy decyzję o zaangażowaniu w inny podmiot działający na rynku nieruchomości. Nasz wybór padł na Immofinanz. Analiza wyników firmy oraz zmian wartości jej akcji w ciągu ostatnich dwóch lat wskazuje na olbrzymi potencjał do dalszego rozwoju. Jednocześnie firma działa na tych samych rynkach co CA Immo, co stanowi dla nas poważny atut - wyjaśnia Thurnberger.

CA Immo rozpoczęło już proces skupowania udziałów w akcjonariacie Immofinanz. Do tej pory spółka zgromadziła około 3,3 proc. - Planujemy znacząco wzmocnić naszą aktywność w strukturach Immofinanz. Nie planujemy jednak przejęcia całkowitej kontroli nad spółką - zaznaczył przedstawiciel CA Immo.

Firma CA Immo zawiadomiła Komisję Europejską o planowanej operacji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, CA Immo stanie się dominującym udziałowcem w Immofinanz. 

Christoph Thurnberger zdradził dalsze plany w związku z przejęciem. - Chcemy być aktywnym udziałowcem Immofinanz. Uważamy, że wspólnie możemy wzmocnić firmę oraz jej portfolio. Pragniemy w tym zakresie pomóc nowemu prezesowi firmy - dodał. 

Zmiana na stanowisku prezesa Immofinanz ma nastąpić z dniem 1 maja br.

Odnosząc się do wezwania firmy Immofinanz na zakup akcji w CA Immo, Thurnberger wyraził swoje zdziwienie. - Chcemy być udzałowcem Immofinanz. Nie rozumiem, dlaczego spółka chce przejąć część udziałów w naszej firmie - powiedział.

Przeczytaj więcej o walce deweloperów

Oferta CA Immo upływa z dniem 15 kwietnia br. Co ciekawe, 26 marca Immofinanz ogłosił nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy. Spotkanie ma odbyć się 17 kwietnia. Będzie dotyczyło otrzymania akceptacji udziałowców na ofertę publiczną, jaką ogłosiło Immofinanz na przejęcie udziałów w CA Immo. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA