PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kulisy techniki filmowej w Galerii Katowickiej

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 wrz 2015 10:27

Kulisy techniki filmowej w Galerii Katowickiej Galeria Katowicka

27 września br., w Galerii Katowickiej będzie można przekonać się jak działa technologia green screen – magicznego tła wykorzystywanego m.in. w telewizji i w filmach. Wydarzenie pod hasłem "W filmowej scenerii. Zabawy z green screenem' realizowane jest w ramach 3. Festiwalu Nowej Scenografii. Jego efektem będzie krótki film z udziałem odwiedzających Galerię Katowicką.

REKLAMA

W ramach Festiwalu Nowej Scenografii w Galerii Katowickiej stanie „magiczne pudełko” – green screen, który na co dzień wykorzystywany jest w telewizji i w filmach jako scenograficzne zaplecze produkcyjne.

– Każdy, kto chce się dowiedzieć czegoś więcej o tworzeniu nowoczesnej filmowej scenografii oraz osobiście przekonać się o jej możliwościach powinien w niedzielę odwiedzić Galerię Katowicką. Tylko w tym dniu będzie można dosłownie „wejść” do wybranych, znanych filmów, stając się ich aktywną częścią. Aby zachować pełen realizm, zapewnione zostaną kostiumy filmowe pasujące do konwencji, kontekstu i czasów, w których rozgrywa się akcja filmu – mówi Dawid Prymas, dyrektor ds. marketingu i PR Galerii Katowickiej. – Efektem zabawy będzie krótki film, który będzie można później odebrać w punkcie informacyjnym Galerii Katowickiej – dodaje.

Uczestnicy wydarzenia otrzymają rekwizyty (np. kapelusz, okulary, czapkę), w których będą pozować przed kamerą lub odgrywać spontanicznie zaaranżowane scenki. Zagrać będzie można w czterech różnych sceneriach filmowych: Paryża z Wieżą Eiffla, górskich mgieł, Arizony i Dzikiego Zachodu oraz rajskiej wyspy.

Uczestnicy będą mieli okazję zaistnieć na „wielkim ekranie” oraz zabrać do domu fragment filmu ze swoim udziałem.

 

 

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA