PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kurs LPP na najwyższym poziomie w historii spółki

  • Autor: PAP
  • 01 paź 2013 14:33

Akcje grupy LPP drożeją we wtorek o 3,01 proc. do 8.910 zł, po tym jak spółka zaraportowała wzrost sprzedaży we wrześniu o 37 proc. rdr. Kurs odzieżowej spółki znajduje się na najwyższych poziomach w historii.

REKLAMA

Grupa LPP podała we wtorkowym komunikacie, że jej przychody we wrześniu wzrosły o ok. 37 proc. rdr do około 382 mln zł. Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wyniosła 64 proc. i była wyższa o ok. 1 pp rdr. Wartość przychodów ze sprzedaży zrealizowanych w okresie styczeń-wrzesień 2013 roku wyniosła ok. 2.841 mln zł, co oznacza wzrost o ok. 26 proc. rdr.

"LPP znowu zaraportowało mocny wzrost sprzedaży i nawet mocniejszą poprawę marży brutto. Szacujemy, że łączna powierzchnia sprzedaży wzrosła we wrześniu o ok. 30 proc. rdr (podobnie jak w sierpniu z powodu otwarcia latem sezonowych sklepów). To oznacza, że spółka wygenerowała 3-proc. wzrost średniej sprzedaży na mkw i wyższy wzrost sprzedaży LFL. Szacujemy, że wrzesień był jak dotąd najlepszym miesiącem pod względem LFL w tym roku. To głównie efekt korzystnych warunków pogodowych we wrześniu" - napisała w komentarzu Gabriela Burdach, analityk Wood&Co.

Wskazała, że wzrost marży brutto wynika ze sprzedaży nowej kolekcji i rosnącej wagi sprzedaży w Rosji.
"Szacujemy, że LPP zanotowało w trzecim kwartale ok. 160 mln zł EBIT, co oznacza wzrost o 40 proc. rdr" - napisała analityk Wood.

Na bardzo dobre dynamiki poprawy wyników wskazuje też Marek Czachor, analityk Erste.
"Ten rok jest bardzo dobry dla LPP. Spółka bardzo pozytywnie zaskoczyła rynek. Ma wysokie tempo otwarć, a nie zniszczyła wyników. W trzecim kwartale spółka zanotowała znaczącą poprawę rdr, dwucyfrowe dynamiki na przychodach, a w wyniku poprawy marż także wynik netto i EBITDA" - powiedział PAP Czachor.
"W tym roku spółkom odzieżowym i obuwniczym sprzyja pogoda. Myślę, że nastąpiło przesunięcie popytu i część sprzedaży, która mogła być zrealizowana w październiku przesunęła się na wrzesień ze względu na warunki pogodowe" - dodał analityk Erste.

Kurs LPP rośnie we wtorek o 3,01 proc. do 8.910 zł i znajduje się na najwyższych poziomach w historii spółki.
"Oceniam, że obecna wycena spółki jest wymagająca. Zakłada ona bowiem, że takie dynamiki wzrostu wyników zostaną utrzymane przez 2-3 lata. Spółka ma bardzo ambitne plany rozwoju sieci sprzedaży, ale obawiam się, że mogą wystąpić np. nieudana kolekcja, trudne warunki pogodowe, czy zmiany walut. Gdyby złoty się osłabił, spółka mogłaby zaraportować niższe marże i ciężko byłoby jej notować dynamiki poprawy wyniku netto na poziomie 20-30 proc. rdr. Może się okazać, że jeden rok będzie gorszy" - powiedział Marek Czachor.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA