PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

L'Occitane zapowiada intensywny rozwój w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 mar 2012 09:15

L'Occitane zapowiada intensywny rozwój w Polsce

Międzynarodowa firma kosmetyczna L'Occitane en Provence zapowiada dalszy, intensywny rozwój w Polsce. Obecna jak dotąd w ośmiu największych aglomeracjach Polski, planuje rozwijać sieć także w mniejszych miastach liczących od 250 do 400 tys. mieszkańców. Firma ma już podpisane cztery umowy z galeriami handlowymi na otwarcia sklepów w 2012 i 2013 roku, m.in. w Gdańsku i Katowicach. - Docelowo jest w Polsce miejsce dla 30, a nawet 40 sklepów marki L'Occitane - podsumowuje dyrektor generalny sieci w Polsce, Mikołaj Pietrzak.

REKLAMA

- To czy powstanie ich 30 czy 40 będzie uzależnione od tego, jak rynek przyjmie sklepy, które będziemy otwierać w mniejszych ośrodkach miejskich. Gdańsk, Lublin, Bielsko-Biała czy Bydgoszcz to przykłady mniejszych miast, w których dostrzegamy duży potencjał, ponieważ tam też są nieźle funkcjonujące centra handlowe, gdzie można znaleźć marki selektywne (a obecność takich marek jest warunkiem wejścia L'Occitane do danego centrum) - wyjaśnia Mikołaj Pietrzak.

Podpisane już umowy dotyczą lokalizacji m.in. w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie w maju zostanie otwarty pierwszy w tym mieście sklep L'Occitane, a także w Galerii Katowickiej (otwarcie w 2013 roku). Pozostałe dwa lokale powstaną w nowych centrach handlowych - firma nie zdradza jakich.

Firma szuka jednocześnie lokalizacji przy ulicach handlowych, choć - jak podkreśla Mikołaj Pietrzak - na razie oprócz ulicy Nowy Świat w Warszawie i Rynku w Krakowie, a także kilku innych, jak Monte Cassino w Sopocie czy Krupówki w Zakopanem, nie ma takich ulic handlowych, które by spełniały wymogi firmy.

L'Occitane en Provence ma dzisiaj 1900 sklepów w ponad 80 krajach i jest jedną z 30 największych marek kosmetycznych na świecie. W Polsce firma ma 19 lokalizacji, głównie w centrach handlowych. Dwie z nich znajdują się przy ulicach handlowych: Nowy Świat w Warszawie i Rynek w Krakowie. Najsilniej marka L'Occitane zaznaczyła dotąd swoją obecność w Warszawie (siedem sklepów), można ją ponadto znaleźć w Krakowie (trzy sklepy), we Wrocławiu, Łodzi i Poznaniu (po dwa sklepy), a także w Gdyni, Szczecinie i Katowicach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA