PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łacina niezagrożona

  • Autor: propertynews.pl
  • 30 sie 2013 16:15

Łacina niezagrożona

W związku z wątpliwościami dotyczącymi powstania CH Łacina w Poznaniu, które 29 sierpnia 2013 r. pojawiły się w mediach, Apsys Polska, pełniący funkcję inwestora zastępczego, pragnie wyjaśnić, że powstanie CH Łacina nie ma wpływu na rozliczenie i sposób zniesienia współwłasności gruntów między Miastem Poznań a Panią Danutą Sawicką, o których informowały media. Rozwiązanie zaistniałej sytuacji leży wyłącznie w gestii Miasta Poznania i Zainteresowanej - podała spółka w komunikacie.

REKLAMA

Przypomnijmy, że Głos Wielkopolski poinformował, że plany Apsys Polska związane z budową Łaciny mogą pokrzyżować prywatni współwłaściciele terenu, który sąsiaduje z planowanym centrum handlowym. Do Samorządowym Kolegium Odwoławczym trafił wniosek o wznowienie postępowania w sprawie wydania pozwolenia na budowę i uchylenie tego, które inwestor otrzymał w czerwcu 2012 r.

Apsys Polska zapewnia jednak, że prace przygotowawcze do budowy przebiegają zgodnie z planem i CH Łacina będzie gotowa na jesieni 2015 r.

„Jednocześnie warto zwrócić uwagę na fakt, że powstanie CH Łacina wraz z przyległymi drogami i infrastrukturą, zwiększy atrakcyjność i podniesie wartość gruntów w tym rejonie. Dodatkowo trzeba podkreślić, iż kolejni inwestorzy, którzy zdecydują się na realizację swoich przedsięwzięć na sąsiadujących z CH Łacina nieruchomościach, poniosą np. mniejsze koszty uzbrojenia terenu - napisano dale."

- Postępujemy zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami prawa, dbając o bezpieczeństwo całej inwestycji - wyjaśnia Fabrice Bansay, prezes zarządu Apsys Polska. - Jest nam niezmiernie przykro, że doszło do takiej sytuacji, w której w związku z niezasadnym zastrzeżeniem pojedynczej osoby pojawiły się głosy o możliwości wstrzymania całej inwestycji. To co jest najważniejsze dla takiego inwestora, jakim jest Apsys, to fakt iż ze swojej strony dopełniliśmy wszelkich wymogów prawnych. Jest to szczególnie ważne dla wszystkich naszych najemców i kontrahentów, których chciałbym jednocześnie zapewnić o bezproblemowym postępie prac związanych z budową CH Łacina - podkreśla Fabrice Bansay.

Jednocześnie należy wspomnieć, iż po wydaniu przez Prezydenta Poznania decyzji z dnia 14 czerwca 2012 roku o udzieleniu pozwolenia na budowę CH Łacina, która stała się ostateczna 4 lipca 2012r., pani Danuta Sawicka, 6 miesięcy później, złożyła wniosek o wznowienie postępowania o wydanie tego pozwolenia wraz z wstrzymaniem wykonalności tej decyzji. Prezydent Miasta Poznań wszczął postępowania administracyjne, które po wnikliwym rozpatrzeniu zakończył wydając postanowienie odmawiające wstrzymania wykonania ostatecznego pozwolenia na budowę oraz decyzję odmawiającą jego uchylenia.

Zażalenie na to postanowienie i odwołanie od decyzji Prezydenta, złożone przez Zainteresowaną do Wojewody Wielkopolskiego zostało zakończone podtrzymaniem przez Wojewodę postanowienia i decyzji Prezydenta. W ramach prowadzonej kontroli instancyjnej, Wojewoda nie stwierdził uchybień w postepowaniu prowadzonym w sprawie wydania pozwolenia na budowę, które mogłyby stanowić jakąkolwiek podstawę jego uchylenia.

Co ważne, dalsze, ewentualne zaskarżenia przez Panią Danutę Sawicką niepomyślnych dla Niej decyzji i postanowień nie wstrzymuje i nie opóźnia prac przygotowawczych do realizacji inwestycji. Należy również podkreślić, że od dnia 4 lipca 2012 roku decyzja pozwolenia na budowę ma charakter ostateczny i upoważnia inwestora do prowadzenia robót budowlanych. W żadnym przypadku wykonanie tej decyzji ani jej ostateczny charakter nie zostały zakwestionowane żadnym aktem administracyjnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA