PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łączą siły, by zbudować sieć centrów w mniejszych miastach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 maj 2012 11:30

Łączą siły, by zbudować sieć centrów w mniejszych miastach

Firmy NBGI Private Eguity, Balmain Asset Management i Claybark połączyły siły tworząc spółkę joint venture w celu budowy sieci centrów handlowych w mniejszych miastach Polski. Pierwszym przedsięwzięciem w ramach współpracy będzie obiekt w Starachowicach, którego głównym najemcą będzie hipermarket Tesco.

REKLAMA

Działka pod inwestycję w Starachowicach, nabyta przez joint venture od Urzędu Miasta Starachowice, objęta jest aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego, który przeznacza teren pod budowę centrum handlowego o powierzchni około 17,6 tys. mkw. Zgodnie z projektem 6,2 tys. mkw. powierzchni zajmie hypermarket Tesco Extra. Oprócz tego centrum handlowe pomieści 30 sklepów, plac zabaw dla dzieci oraz boisko sportowe „Orlik". Obiekt będzie zlokalizowany we wschodniej części miasta przy ulicy Iłżeckiej.

Spółki zamierzają zainwestować w starachowicki projekt około 25 mln euro. Planowany termin rozpoczęcia prac konstrukcyjnych to marzec 2013 roku, a otwarcie obiektu przewidziane jest na jesień 2014 roku.

Projekt w Starachowicach jest pierwszym z planowanych przez joint venture wspólnych przedsięwzięć w ramach budowy portfolio centrów handlowych połączonych z hipermarketem w mniejszych miejscowościach.

- Mamy nadzieję, że będzie to jeden z wielu projektów o podobnej skali, które wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi zrealizujemy na terenie Polski - mówi Harvey Curtis, partner zarządzający w Claybark.

NBGI Private Equity zarządza aktualnie kapitałem o wartości około 900 mln euro rozlokowanym w różnych funduszach inwestycyjnych. Kapitał zgromadzony w ramach funduszy inwestowany jest w takie obszary private equity jak: wykupywanie średnich firm mniejszej wielkości, kapitał rozwojowy dla małych i średnich przedsiębiorstw, kapitał inwestycyjnych dla firm technologicznych i rynku nieruchomości. NBGI Private Equity posiada swoje biura w Londynie, Paryżu, Atenach, Istambule, Sofii, Warszawie i Bukareszcie.

Balmain Asset Management działa w zakresie inwestowania, zarządzania aktywami, wynajmie oraz rozwoju centrów handlowych i obiektów komercyjnych. W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku otwierając siedzibę w Warszawie. Firma zarządza obecnie aktywami o łącznej wartości 235 mln euro, co stanowi w przeliczeniu ponad 1000 lokali handlowych na terenie 25 nieruchomości komercyjnych, które rocznie w sumie odwiedza ponad 40 mln klientów.

Claybark jest warszawskim deweloperem, którego głównym zadaniem jest koordynowanie procesu inwestycyjnego a w szczególności: wybór projektantów i zarządzanie ich pracą, uzyskiwanie pozwoleń na budowę, koordynowanie procedury przetargowej oraz zarządzanie procesem budowy. Do zrealizowanych przez Claybark obiektów komercyjnych należą: Hipermarket Real w Rzeszowie oraz Galeria Askana w Gorzowie Wielkopolskim. Firma uczestniczyła również, pracując wspólnie z Balmain Asset Management, w pierwotnym nabyciu i projekcie otwartego niedawno centrum handlowego Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA