PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

LaSalle kupuje centrum handlowe

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 lis 2015 18:12

LaSalle kupuje centrum handlowe Futura Park we Wrocławiu

Firma LaSalle Investment Management (LaSalle) w imieniu Encore+ przejęła park handlowy Futura Park we Wrocławiu od funduszu IRUS za ponad 27 mln euro. To pierwsza transakcja spółki Europie Środkowej.

REKLAMA

Futura Park zlokalizowany jest na obrzeżach Wrocławia, w pobliżu lotniska oraz obwodnicy, zapewniając swoim klientom łatwy dojazd zarówno autobusem, jak i samochodem. Powierzchnia obiektu to 20,2 tys. mkw. Głównym najemcą obiektu jest Carrefour.

LaSalle zakłada dalszą aktywność inwestycyjną w Polsce oraz Czechach.

- W obecnej sytuacji ekonomicznej, inwestorzy szukają rynków oferujących dobrze zbilansowaną kombinację ryzyka i zwrotu. Oznacza to, że Polska jest kierunkiem, który należy rozważyć w swojej strategii. Futura Park zlokalizowana jest w jednym z najbogatszych regionów kraju, co daje dobre perspektywy zwrotu z inwestycji - komentuje Chris Zeuner, dyrektor LaSalle Investment Management w Europie Środkowej.

Andy Watson, dyrektor Inwestycyjny na Europę Kontynentalną, LaSalle Investment Management dodaje, że transakcja kupna Futura Park odzwierciedla plan inwestowania w stabilne obiekty handlowe. - Europa Środkowa to relatywnie nowy rynek dla LaSalle, ale wierzymy w jego potencjał i jesteśmy przekonani, że możliwości segmentu handlowego w Polsce i poza nią wpisują się w cele i strategie naszych klientów - dodaje.

Skoncentrowany na Europie Kontynentalnej Encore+ jest zdywersyfikowanym funduszem nieruchomości, który ma na celu zapewnienie stabilnego i rosnącego przychodu, przy jednoczesnym długoterminowym wzroście wartości kapitału z aktywnie zarządzanego portfela. Od prawie 10 lat Encore + jest zarządzany przez LaSalle Investment Management i Aviva Investors.

W transakcji kupna LaSalle doradzały takie firmy jak Dentons, KPMG, Savills i JLL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA