PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

LC Corp szykuje nową strategię dla Sky Tower

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 sie 2013 11:33

LC Corp szykuje nową strategię dla Sky Tower

Do końca 2015 roku LC Corp zamierza skomercjalizować 95 proc. powierzchni handlowej i biurowej we wrocławskim wieżowcu Sky Tower. Obecnie wynajęto 77 proc. powierzchni handlowej i 75 proc. powierzchni biurowej. Firma przy komercjalizacji chce wykorzystać poprawiające się warunki na rynku, co wiązać się będzie z podwyżką stawek czynszów.

REKLAMA

LC Corp Sky Tower dysponuje 18,6 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 29,8 tys. mkw. powierzchni handlowej.

W celu zwiększenia stopnia wynajmu powierzchni przedsiębiorstwo chce wykorzystać efekt synergii związany z posiadanym obiektem handlowo-biurowym Arkady Wrocławskie. LC Corp planuje również przyjąć strategię optymalizacji kosztów. Działania mają nie tylko podnieść wyniki finansowe obiektu, ale także przyczynić się do zwiększenia jego atrakcyjności w oczach potencjalnych najemców.

LC Corp nie podaje obecnego poziomu czynszów w Sky Tower. Jak można przeczytać w oświadczeniu, "aktualnie realizowany poziom czynszów powierzchni handlowej w budynku Sky Tower odbiega od obecnego rynkowego poziomu czynszów we Wrocławiu, w tym również od poziomu czynszów w zarządzanym przez Grupę LC Corp obiekcie Arkady Wrocławskie położonym w bliskim sąsiedztwie Sky Tower". Jako przyczynę takiego stanu rzeczy firma podaje konieczność komercjalizacji projektu w "bardzo trudnym dla rynku nieruchomości komercyjnych okresie, w czasie spowolnienia gospodarczego i spadku nastrojów konsumenckich (wyraźne spadki odwiedzalności i spadki obrotów centrów handlowych), w warunkach konieczności spełnienia konwenantów dla potrzeb umowy kredytu narzuconych przez banki kredytodawców LC Corp Sky Tower".

Nowa strategia dla Sky Tower zakłada również możliwość wydzielenia małych lokali handlowych w części biurowej, w których poziom czynszów byłby wyższy od średniej rynkowej. Jako szansę dla swojego planu firma podaje małą ilość dostępnej powierzchni biurowej we Wrocławiu oraz bardzo dobrą lokalizację i wysoką rozpoznawalność inwestycji.

LC Corp zapowiada również podwyżki czynszów po zakończeniu obecnie obowiązujących umów najmu. Jak zapowiadają przedstawiciele, stawki będą utrzymane na poziomie rynkowym. Planowana jest także maksymalizacja dochodów z tytułów usług dodatkowych, takich jak najem miejsc parkingowych, powierzchni reklamowych, powierzchni magazynowej czy opłat za zarządzanie.

"Fakt, iż budowa nieruchomości oraz dotychczasowa komercjalizacja odbywała się w trudnym środowisku makroekonomicznym oraz pod presją kredytodawców, rzutuje, zdaniem zarządu spółki, na generowaniu przychodów na poziomie nieodzwierciedlającym jeszcze potencjału obiektu. Obecnie panujące lepsze warunki makroekonomiczne pozwalają na bardziej optymistyczne podejście do poszukiwania interesujących najemców zapewniających rynkowe stawki przychodów z tytułu najmu dla obiektu tej klasy" - podano w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA