PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Libra Project rozszerza współpracę z Pekao SA

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 sty 2012 09:29

Libra Project rozszerza współpracę z Pekao SA

Jeśli deweloper działa profesjonalnie, kredyty są cały czas dostępne. W zasadzie każdy projekt handlowy z zaawansowanym najmem i pozwoleniem na budowę może być w tej chwili sfinansowany przez banki - uważa Grzegorz Pękalski, prezes Libra Project.

REKLAMA

- Na dzień dzisiejszy nie szukamy żadnych alternatywnych źródeł finansowania, ponieważ bez większych kłopotów znajdujemy te, w tradycyjnym kredycie bankowym. W tej chwili współpracujemy szerzej z Pekao SA - dodaje Grzegorz Pękalski.

Jak wyjaśnia, najważniejszym elementem finansowania bankowego, który zmienił się na niekorzyść, jest wielkość wkładu własnego. - W „dobrych" czasach powstawały projekty handlowe finansowane w 85 proc. przez banki, dziś rzadko który bank przekracza 70 proc. - mówi Pękalski. - Ważnym elementem, który zmienił się na korzyść deweloperów, jest zaś spadek kosztów budowy w porównaniu z boomem budowlanym sprzed kilku lat. To on w większości rekompensuje konieczność większego zaangażowania finansowego dewelopera - tłumaczy. 

Zdaniem Grzegorza Pękalskiego, banki „nie przepadają" za projektami nietypowymi i za deweloperami bez doświadczenia, nie wspominając o tych, bez własnego zaplecza finansowego.

Prezes Libra Project podkreśla też, że dziś na rynku pozostali profesjonaliści. - Cieszę się, że jest coraz więcej polskich firm. Proszę porównać, kto budował centra 7-8 lat temu i dziś. Kiedyś pierwsze skrzypce grały firmy takie jak Apsys, Cefic, Metro, a dziś są to polskie spółki giełdowe jak Echo Investment, Rank Progress czy PA Nova - podkreśla.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA