PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Licencja na zarabianie

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 lip 2017 09:38

Licencja na zarabianie

- W centrach handlowych Gemini Park franczyzobiorcy osiągają bardzo dobre wyniki odwiedzalności oraz obroty, a z drugiej strony podnoszą wartość tenant mixu obiektów – o roli przedsiębiorców działających na licencji mówi m.in. Anna Malcharek, dyrektor zarządzający w Gemini Holding.

REKLAMA

Popularność franczyzy w Polsce rośnie. Od 2005 do 2016 roku liczba placówek działających w systemie franczyzowym w kraju zwiększyła się ponad trzykrotnie – z 20,6 tys. do około 71 tys. - wynika z danych firmy Profit System. Na przestrzeni 16 lat (2000-16) przybyło ponad 1 tys. samych systemów, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy. Analitycy prognozują dalszy wzrost dynamiki rynku franczyzy w najbliższych latach.

Własny salon funkcjonujący pod szyldem znanej marki to jedna z często wybieranych dróg rozwoju przez małe firmy. Usługi lub handel w oparciu o sprawdzony model biznesowy łączą się z mniejszym ryzykiem związanym z wejściem na rynek.

- Doświadczeni w handlu przedsiębiorcy wiedzą, że sukces gwarantują przede wszystkim lokalizacja oraz pomysł na biznes. Ryzyko niepowodzenia zawsze istnieje – minimalizuje je m.in. franczyza, która gwarantuje wypróbowany, rentowny koncept biznesu, dużą liczbę klientów przywiązanych do marki, sprawdzony know-how oraz wsparcie licencjodawcy – mówi Anna Malcharek, dyrektor zarządzający w Gemini Holding.

Firma Gemini Holding dostrzegła potencjał lokalnych przedsiębiorców, rozwijających własne biznesy w systemie franczyzowym. W obiektach spółki – centrach Gemini Park w Bielsku-Białej i Tarnowie – prowadzą oni z powodzeniem swoje salony. W przypadku najnowszej inwestycji firmy, Gemini Park Tychy, również planowana jest współpraca z franczyzobiorcami.

- Na rynku franczyzy popularnością cieszą się marki z segmentu odzieżowego, obuwniczego, gastronomicznego, FMCG, jak również koncepty usługowe. Z obserwacji prowadzonych w naszych obiektach wynika, że licencjobiorcy osiągają bardzo dobre wyniki odwiedzalności oraz obroty, a z drugiej strony podnoszą wartość tenant mixu. M.in. dlatego zależy nam na skonstruowaniu silnego miksu najemców w Gemini Park Tychy – obiekcie, który obecnie budujemy. Chcemy by wśród dużych sieci handlowych znalazły się też lokalne firmy – komentuje Malcharek.

- Galerie handlowe są atrakcyjną przestrzenią nie tylko dla dużych graczy. W otoczeniu pożądanych marek, które przyciągają do centrum duże ilości konsumentów, mniejszy przedsiębiorca ma realną szansę na odniesienie sukcesu, a jak pokazują wyniki badań, dla franczyzobiorców jednym z najważniejszych czynników związanych z prowadzeniem własnego biznesu jest szybki zwrot z inwestycji3 - najem lokalu w galerii może się do tego przyczynić – dodaje Anna Malcharek.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA