PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Liebrecht & wooD myśli nie tylko o Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 mar 2016 09:39

Liebrecht & wooD myśli nie tylko o Polsce Plac Unii, Warszawa

Liebrecht & wooD to jeden z pionierów współczesnego rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. W Rumunii firma zainwestowała do tej pory ponad 200 milionów euro, a portfolio zrealizowanych przez nią projektów obejmuje budynki biurowe i handlowe o łącznej powierzchni 115 tys. mkw.

REKLAMA

Po 15 latach działalności, firma dysponująca w Rumunii zapasem około 280 hektarów terenów inwestycyjnych, planuje kolejne projekty, które ponownie wpłyną na oblicze rumuńskiego rynku nieruchomości.

Historia Grupy Liebrecht & wooD rozpoczęła się w 1991 roku w Belgii. Dwa lata później, jej założyciele – Patrick Van Den Bossche i Marc Lebbe – kierowani unikalnym spojrzeniem na branżę nieruchomości, dostrzegli potencjał krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które przechodziły wówczas intensywne przemiany polityczne, społeczne i gospodarcze. Dziesięć lat po rozpoczęciu działalności, firma weszła na rynek rumuński, który szybko stał się strategicznym filarem jej ekspansji w regionie.

W 1993 roku Grupa rozpoczęła działalność w Polsce. W pierwszych latach, z powodzeniem zrealizowała kilka projektów biurowych w dzielnicach Warszawy, które pozostawały poza głównym obszarem zainteresowania deweloperów. Niedługo później powstała Grupa Fashion House – jednostka dedykowana do realizacji i zarządzania centrami typu outlet, która stworzyła w Polsce pierwsze trzy obiekty tego typu. Z kolei oddanie do użytku kompleksu biurowo-handlowego Plac Unii w październiku 2013 roku, udowodniło, że Grupa potrafi realizować budynki wysokościowe, cenione przez wymagających międzynarodowych najemców. Obecnie, Grupa Liebrecht & wooD realizuje w Warszawie kolejne unikalne przedsięwzięcie – Centrum Praskie Koneser – jeden z największych projektów rewitalizacyjnych w Polsce.

Grupa Liebrecht & wooD zadebiutowała w Rumunii w 2001 roku, kierując się tą samą, odważną strategią eksplorowania nowych obszarów rynku, co w Polsce. Jej pierwszą zrealizowaną inwestycją było centrum handlowe Militari, położone w zachodniej części Bukaresztu, pół kilometra od jedynej wówczas autostrady w Rumunii. Centrum zostało otwarte w 2003 roku, a rok później z powodzeniem sprzedane jednemu z międzynarodowych funduszy.

Drugim projektem zrealizowanym przez Grupę był jeden z największych kompleksów biurowych w Bukareszcie – Victoria Park – położony w północnej części miasta, w pobliżu międzynarodowego lotniska Baneasa i dysponujący 20,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Inwestycja oddana do użytku w 2006 roku i zakupiona rok później przez międzynarodowy fundusz, po dziesięciu latach niezmiennie stanowi symbol nowoczesnego, biznesowego oblicza Bukaresztu.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA