PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Liebrecht & wooD myśli nie tylko o Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 mar 2016 09:39

Liebrecht & wooD myśli nie tylko o Polsce Plac Unii, Warszawa

Liebrecht & wooD to jeden z pionierów współczesnego rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. W Rumunii firma zainwestowała do tej pory ponad 200 milionów euro, a portfolio zrealizowanych przez nią projektów obejmuje budynki biurowe i handlowe o łącznej powierzchni 115 tys. mkw.

REKLAMA

Po 15 latach działalności, firma dysponująca w Rumunii zapasem około 280 hektarów terenów inwestycyjnych, planuje kolejne projekty, które ponownie wpłyną na oblicze rumuńskiego rynku nieruchomości.

Historia Grupy Liebrecht & wooD rozpoczęła się w 1991 roku w Belgii. Dwa lata później, jej założyciele – Patrick Van Den Bossche i Marc Lebbe – kierowani unikalnym spojrzeniem na branżę nieruchomości, dostrzegli potencjał krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które przechodziły wówczas intensywne przemiany polityczne, społeczne i gospodarcze. Dziesięć lat po rozpoczęciu działalności, firma weszła na rynek rumuński, który szybko stał się strategicznym filarem jej ekspansji w regionie.

W 1993 roku Grupa rozpoczęła działalność w Polsce. W pierwszych latach, z powodzeniem zrealizowała kilka projektów biurowych w dzielnicach Warszawy, które pozostawały poza głównym obszarem zainteresowania deweloperów. Niedługo później powstała Grupa Fashion House – jednostka dedykowana do realizacji i zarządzania centrami typu outlet, która stworzyła w Polsce pierwsze trzy obiekty tego typu. Z kolei oddanie do użytku kompleksu biurowo-handlowego Plac Unii w październiku 2013 roku, udowodniło, że Grupa potrafi realizować budynki wysokościowe, cenione przez wymagających międzynarodowych najemców. Obecnie, Grupa Liebrecht & wooD realizuje w Warszawie kolejne unikalne przedsięwzięcie – Centrum Praskie Koneser – jeden z największych projektów rewitalizacyjnych w Polsce.

Grupa Liebrecht & wooD zadebiutowała w Rumunii w 2001 roku, kierując się tą samą, odważną strategią eksplorowania nowych obszarów rynku, co w Polsce. Jej pierwszą zrealizowaną inwestycją było centrum handlowe Militari, położone w zachodniej części Bukaresztu, pół kilometra od jedynej wówczas autostrady w Rumunii. Centrum zostało otwarte w 2003 roku, a rok później z powodzeniem sprzedane jednemu z międzynarodowych funduszy.

Drugim projektem zrealizowanym przez Grupę był jeden z największych kompleksów biurowych w Bukareszcie – Victoria Park – położony w północnej części miasta, w pobliżu międzynarodowego lotniska Baneasa i dysponujący 20,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Inwestycja oddana do użytku w 2006 roku i zakupiona rok później przez międzynarodowy fundusz, po dziesięciu latach niezmiennie stanowi symbol nowoczesnego, biznesowego oblicza Bukaresztu.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA