PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Liebrecht & wooD zwiększy udziały w Koneserze

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 19 maj 2016 07:16

Liebrecht & wooD zwiększy udziały w Koneserze Centrum Praskie Koneser, BBI

Fundusz inwestycyjny Immobilia Fund SICAV SIF złożył spółce K-Invest z grupy Liebrecht&WooD, która jest współinwestorem inwestycji w Koneserze żądanie wniesienia dodatkowego wkładu do spółki celowej Centrum Praskie Koneser.

REKLAMA

Spółka K-Invest zobowiązana jest wnieść dodatkowy wkład do CPK w wysokości 15 mln zł.

W efekcie dojdzie do zmiany docelowej struktury udziału w kapitale CPK, z dotychczas zakładanej: 55,54 proc. dla grupy BBI i 44,45 proc. dla K-Invest na 49,40 proc. dla BBI i  50,60 proc. dla K-Invest.

"Wniesienie dodatkowego wkładu do spółki CPK zapewnia projektowi Centrum Praskie Koneser zwiększone finansowanie własne, w ten sposób poprawiając płynność projektu" - czytamy w komunikacie BBI.

Centrum Praskie Koneser to inwestycja typu mixed-use, łącząca funkcje: mieszkaniową, handlową, biznesową i kulturalną. Projekt zakłada rewitalizację i rozbudowę dawnej Wytwórni Wódek na warszawskiej Pradze, między ulicami Ząbkowską, Markowską i Nieporęcką, jak również powstanie nowoczesnych obiektów wpisujących się w zabytkową tkankę miejską.

Część handlowa będzie liczyć blisko 20 tys. mkw. i zostanie zaprojektowana w stylu ulic handlowych. Ponad 30 proc. powierzchni zostanie przeznaczone na różnego rodzaju koncepty gastronomiczne – od wysublimowanych restauracji, przez kawiarnie po bary

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA