PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lifting sklepów Top Secret

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 mar 2014 09:22

Lifting sklepów Top Secret

Znana, polska marka odzieżowa, Top Secret otwiera sklepy w nowej aranżacji. Jak mówi w rozmowie z Propertynews.pl Bogusz Kruszyński, wiceprezes Grupy Redan, nowa koncepcja odpowiada potrzebom klientów, jednocześnie nie generując wyższych kosztów.

REKLAMA

Główną ideą, która przyświecała architektom w trakcie pracy nad odświeżeniem koncepcji sklepu, było dostosowanie aranżacji i klimatu wnętrza do oczekiwań klientów. Projekt powstał w wewnętrznym zespole architektów Top Secret, kóry tworzą: Monika Augustyniak - menedżer oraz Małgorzata Skusiewicz i Iga Jarecka.

Przeprowadzone przez zespół badania zachowań klientów pozwoliły lepiej zrozumieć oczekiwania osób dokonujących zakupów i bardziej świadomie dobierać rozwiązania aranżacyjne. - Wyniki przyczyniły się do wypracowała nowych rozwiązań i ulepszeń w obszarze sklepu stacjonarnego. Nowa aranżacja obejmuje zarówno zmiany w układzie funkcjonalnym, jak i w charakterze wnętrza. Wyniki badań ściśle określiły optymalną lokalizację każdej ze stref w sklepie oraz ich wzajemne zależności. Przestrzeń lokalu została symbolicznie podzielona na mniejsze, umowne pomieszczenia przy użyciu częściowo ażurowych ścian, układ przymierzalni natomiast gwarantuje komfort przy podejmowaniu decyzji zakupowych - tłumaczy Bogusz Kruszyński, wiceprezes Grupy Redan.

Dla firmy ważne było także utrzymanie kosztów adaptacji na poziome dotychczasowych realizacji, co ma znaczenie też dla franczyzobiorców.

Pierwszymi sklepami, które przeszły modernizację, były: lokale w Gorlicach, Kijowie-  w CH Ocean Plaza, Galerii Ascana w Gorzowie Wielkopolskim oraz sklepy w Szczytnie, Starachowicach, Pruszkowie, Kluczborku.

Jak podaje spółka, wnętrze sklepu jest jasne, ciepłe i nowoczesne. Białe ściany, które subtelnie różnią się od siebie na przestrzeni sklepu jedynie za sprawą faktury, mają przede wszystkim dobrze eksponować towar.

Prosty w formie detal stanowią czarne konstrukcje mebli stalowych oraz system oświetlenia. Całość ocieplona została elementami w odcieniach jasnego drewna, tj.: lada kasowa, przymierzalnie, szafy, stoły, półki itd.

Jednym z najważniejszych zabiegów projektowych, budujących klimat sklepu jest odpowiednie użycie światła we wnetrzu. Poza tym, że wzmacnia ekspozycję towaru, podkreśla również trójwymiarowość mebli oraz zmieniającą się fakturę ścian i sufitu. Sprawia wrażenie, że w lokalu jest więcej przestrzeni niż w rzeczywistości.

Całość odświeżonego sklepu Top Secret uzupełniają manekiny w kolorze białym pojawiające się na sali sprzedaży oraz na białych, jasnych witrynach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA