PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódzka Sukcesja z kamieniem węgielnym

  • Autor: PAP
  • 21 maj 2014 16:12

Blisko 2000 miejsc pracy ma powstać w budowanym w Łodzi centrum handlowo-rozrywkowym "Sukcesja". Wartość całej inwestycji, która ma być oddana do użytku w przyszłym roku, wynosi 360 mln zł.

REKLAMA

W środę na terenie budowy wmurowano kamień węgielny. Centrum powstaje przy al. Politechniki, w sąsiedztwie kampusu Politechniki Łódzkiej. Na ponad 128 tys. m kw. powierzchni znajdzie się galeria handlowa, strefa rozrywkowo-rekreacyjna oraz dwupoziomowy, naziemny parking z ponad tysiącem miejsc postojowych.

Jak powiedział PAP Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu - inwestora centrum, dzięki inwestycji w sposób pośredni lub bezpośredni powstanie ok. 2000 stałych miejsc pracy w usługach.

Projekt ma być połączeniem nowoczesnej architektury z elementami nawiązującymi do historii Łodzi. Wewnątrz znajdą się oryginalne pofabryczne detale z przełomu XIX i XX wieku, a przed wejściem powstanie pierwsza historyczna mapa miasta, wykonana z granitu z inkrustacjami.

Centrum - według inwestora - ma być przede wszystkim miejscem spędzania wolnego czasu. "Będzie to tzw. centrum czwartej generacji, gdzie łączymy różne funkcje związane ze strefą spędzania wolnego czasu. Można będzie przyjść do kina, spędzić czas w restauracji, kawiarni, parku zabaw dla dzieci i oczywiście zrobić zakupy" - dodał Apostolidis.

Zdaniem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, inwestycja potwierdza hasło strategii rozwoju miasta "Łódź buduje" i to nie tylko w wymiarze komunalnym. "Do działania przystąpili również łódzcy przedsiębiorcy, którzy mieli pomysł i wcielają go w życie" - podkreśliła Zdanowska.

W obiekcie znajdzie się dziewięciosalowe kino, klub fitness czy kręgielnia. Na dachu powstanie taras oraz zielony ogród. Galeria handlowa znajdzie się na trzech poziomach, a strefy gastronomiczne na piętrze i na parterze obiektu.

Centrum ma być też proekologicznym i energooszczędnym obiektem, pierwszym tego typu w regionie łódzkim z międzynarodowym certyfikatem zrównoważonego rozwoju BREEAM. Oznacza to m.in. prawie o połowę niższą emisję gazów cieplarnianych do atmosfery w porównaniu z budynkami wznoszonymi w technologii tradycyjnej.

Według Apostolidisa wartość całej inwestycji to 360 mln zł. Centrum ma zostać oddane do użytku w pierwszej połowie 2015 roku.

W Łodzi działa już kilka dużych centrów handlowych. Wśród największych są m.in. Manufaktura, Galeria Łódzka, Pasaż Łódzki, Port Łódź, M1 i Centrum Handlowe "Tulipan".

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA