PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lone Star zebrał zapisy na sprzedaż 22,7 proc. akcji GTC

  • Autor: PAP
  • 25 maj 2015 14:25

Po pierwszym tygodniu przyjmowania zapisów w wezwaniu na akcje GTC, ogłoszonym przez Lone Star, złożono zapisy na sprzedaż 79,9 mln akcji, reprezentujących 22,7 proc. udziału w kapitale GTC - podał Lone Star w komunikacie prasowym.

REKLAMA

"Biorąc pod uwagę udział Lone Star w GTC przed ogłoszeniem wezwania wynoszący 32,5 proc., aktualny stan zapisów umożliwiłby Lone Star osiągnięcie udziału 55,2 proc. w kapitale zakładowym GTC" - podano.

Zapisy w wezwaniu, po cenie 5,5 zł za akcję GTC, potrwają do 3 czerwca. Podmiotem pośredniczącym w wezwaniu jest Ipopema Securities.

Pod koniec marca Lone Star wezwał do sprzedaży 117.685.000, czyli 33,5 proc. akcji GTC po 6,1 zł za akcję w dniach 18-22 maja i po 5,5 zł od 23 maja do 3 czerwca.

Wezwanie zostało ogłoszone pod warunkiem m.in. podjęcia przez walne zgromadzenie akcjonariuszy uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego GTC w drodze emisji akcji z prawem poboru.

Tymczasem w kwietniu walne zgromadzenie GTC po raz kolejny nie podjęło uchwały o emisji do 140 mln akcji serii K z prawem poboru. Środki z emisji spółka chciała przeznaczyć na akwizycje oraz budowę projektów.

W maju Lone Star podjął decyzję o nabywaniu akcji GTC, na które zostaną złożone zapisy w wezwaniu, pomimo nieziszczenia się warunków związanych z emisją akcji przez spółkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA