PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lotnisko w Gdańsku mówi "nie" Baltonie

  • Autor: PAP
  • 01 lip 2016 17:28

Lotnisko w Gdańsku mówi "nie" Baltonie Baltona, mat. prasowe

Oferta Baltony w konkursie na wynajem powierzchni w Porcie Lotniczym w Gdańsku nie została wybrana - podała spółka w komunikacie. Spółka starała się w konkursie o najem powierzchni 4,5 tys. mkw. przeznaczonych na prowadzenie działalności handlowej i gastronomicznej w terminalach gdańskiego lotniska.

REKLAMA

- Emitent związany jest swoją ofertą do momentu zawarcia przez wynajmującego umowy najmu z oferentem, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, nie dłużej jednak niż przez 120 dni od dnia założenia tej oferty. Jeżeli oferent, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza nie podpisze umowy z wynajmujący, wynajmujący może wezwać emitenta do zawarcia umowy najmu zgodnie z ofertą złożoną przez emitenta - napisano.

Baltona poinformowała, że na podstawie obecnie obowiązujących umów najmu prowadzi w Porcie Lotniczym w Gdańsku działalność handlową oraz gastronomiczną na powierzchni ok. 2 tys. mkw., przy czym obecnie obowiązujące umowy najmu zawarte są na okres do kwietnia 2017 r. lub czerwca 2018 r.

- W ocenie emitenta obniżenie przychodów po wygaśnięciu obecnie obowiązujących umów najmu z wynajmującym i zaprzestanie działalności w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy będzie miało istotny wpływ na obniżenie przyszłych przychodów emitenta, przy czym na dzień dzisiejszy emitent nie jest w stanie precyzyjnie wskazać skutków finansowych z tym związanych - napisano.

Baltona podała, że jej intencją jest uzyskanie porównywalnych powierzchni usługowych w innych lokalizacjach. Spółka rozważa więc realizację projektów akwizycyjnych w Polsce i za granicą jak również zamierza przystępować do konkursów na wynajem kolejnych powierzchni usługowych.

Obecny udział przychodów osiąganych przez Baltonę w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy przekracza 10 proc. przychodów skonsolidowanych grupy za okres ostatnich czterech kwartałów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA