PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lotnisko w Gdańsku mówi "nie" Baltonie

  • Autor: PAP
  • 01 lip 2016 17:28

Lotnisko w Gdańsku mówi "nie" Baltonie Baltona, mat. prasowe

Oferta Baltony w konkursie na wynajem powierzchni w Porcie Lotniczym w Gdańsku nie została wybrana - podała spółka w komunikacie. Spółka starała się w konkursie o najem powierzchni 4,5 tys. mkw. przeznaczonych na prowadzenie działalności handlowej i gastronomicznej w terminalach gdańskiego lotniska.

REKLAMA

- Emitent związany jest swoją ofertą do momentu zawarcia przez wynajmującego umowy najmu z oferentem, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, nie dłużej jednak niż przez 120 dni od dnia założenia tej oferty. Jeżeli oferent, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza nie podpisze umowy z wynajmujący, wynajmujący może wezwać emitenta do zawarcia umowy najmu zgodnie z ofertą złożoną przez emitenta - napisano.

Baltona poinformowała, że na podstawie obecnie obowiązujących umów najmu prowadzi w Porcie Lotniczym w Gdańsku działalność handlową oraz gastronomiczną na powierzchni ok. 2 tys. mkw., przy czym obecnie obowiązujące umowy najmu zawarte są na okres do kwietnia 2017 r. lub czerwca 2018 r.

- W ocenie emitenta obniżenie przychodów po wygaśnięciu obecnie obowiązujących umów najmu z wynajmującym i zaprzestanie działalności w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy będzie miało istotny wpływ na obniżenie przyszłych przychodów emitenta, przy czym na dzień dzisiejszy emitent nie jest w stanie precyzyjnie wskazać skutków finansowych z tym związanych - napisano.

Baltona podała, że jej intencją jest uzyskanie porównywalnych powierzchni usługowych w innych lokalizacjach. Spółka rozważa więc realizację projektów akwizycyjnych w Polsce i za granicą jak również zamierza przystępować do konkursów na wynajem kolejnych powierzchni usługowych.

Obecny udział przychodów osiąganych przez Baltonę w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy przekracza 10 proc. przychodów skonsolidowanych grupy za okres ostatnich czterech kwartałów.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA