PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

LPP dba o warunki pracy. Tysiące pracowników azjatyckich fabryk objętych szkoleniami z zakresu bezpieczeństwa

 • Autor: PropertyNews.pl
 • 07 lut 2018 15:15

LPP dba o warunki pracy. Tysiące pracowników azjatyckich fabryk objętych szkoleniami z zakresu bezpieczeństwa fot. Pixabay

W wyniku efektów pięcioletniej współpracy przy porozumieniu ACCORD, LPP zdecydowało o podpisaniu kolejnego porozumienia, tzw. „Transition ACCORD”. Jego głównym celem będzie przygotowanie bengalskiego rządu do przeprowadzania samodzielnych kontroli i audytów w fabrykach, a także zapewnienie dalszej realizacji działań na rzecz trwałej poprawy warunków pracy.

REKLAMA

Zawarte w 2013 roku porozumienie ACCORD, zrzeszające firmy branży odzieżowej z całego świata, przyczyniło się do poprawy warunków pracy oraz przeszkolenia pracowników fabryk z zakresu bezpieczeństwa i praw pracowniczych. Działaniami tymi objęto również zakłady produkujące na zlecenie LPP, jedynego polskiego producenta odzieży będącego członkiem stowarzyszenia ACCORD. Spółka podjęła właśnie decyzję o podpisaniu kolejnego porozumienia, tzw. „Transition ACCORD”.

Jego głównym celem będzie przygotowanie bengalskiego rządu do przeprowadzania samodzielnych kontroli i audytów w fabrykach oraz zapewnienie dalszej realizacji działań na rzecz trwałej poprawy warunków pracy.

- Od czasu przystąpienia do pierwszego porozumienia w 2013 roku, obserwujemy widoczne efekty w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa w fabrykach naszych podwykonawców. Realny wpływ na poprawę warunków pracy wszystkich osób zaangażowanych w produkcję, potwierdza słuszność podejmowanych przez nas działań. Podpisanie nowego porozumienia na kolejne trzy lata, traktujemy jako naturalny krok w celu dalszej poprawy jakości i kontroli naszego łańcucha dostaw – mówi Anna Miazga, koordynator ds. CSR w LPP.

Efektem pięciu lat działań, realizowanych przez LPP we współpracy z członkami porozumienia, są m.in. szkolenia przeprowadzane w 64 z 142 zakładów produkujących na zlecenie gdańskiej spółki. Łącznie weźmie w nich udział 72 tysiące pracowników, z których 21 tysięcy już zakończyło pełny program szkoleniowy. Na mocy nowego porozumienia, do którego w styczniu br. przystąpiło LPP, programem „Safety Committee Training” zostaną objęte kolejne fabryki.

Do końca 2017 roku, w wyniku przeprowadzonych audytów, we wszystkich zakładach produkcyjnych współpracujących z LPP, wyeliminowanych zostało 86 proc. naruszeń oraz błędów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Odsetek ten jest wyższy od średniej dla wszystkich fabryk kontrolowanych przez audytorów ACCORDU.

Dzięki współpracy oraz wsparciu finansowemu sygnatariuszy pierwszego porozumienia, kontrolą objętych zostało łącznie ponad 1600 azjatyckich zakładów produkcyjnych i szwalni. Pięć lat obowiązywania ACCORD przyczyniło się również do wdrożenia programów naprawczych w ponad 90 proc. fabryk. Dla stron porozumienia szczególnie istotna jest także edukacja pracowników w zakresie bezpieczeństwa pracy. W ramach programu „Safety Committee Training”, do końca 2017 roku przeprowadzono 882 szkolenia, w których wzięło udział blisko 1,2 mln zatrudnionych.

 • 1
 • 2
 • macadamia 2018-02-23 11:15:32
  Współpraca z rządem to na pewno duży krok w stronę poprawy bezpieczeństwa wszystkich fabryk na terenie Bangladeszu. Część fabryk, dzięki działaniom takich firm jak LPP, ma już wprowadzone standardy przyjęte w krajach rozwiniętych. Pora żeby tamtejsza władze zajęła się pozostałymi zakładami produkcyjnymi.
 • kasia 2018-02-18 18:35:53
  Miło, że Polacy dbają o rozwój takiego kraju jak Bangladesz. Niestety tamtejsi mieszkańcy nie mieli tyle szczęści co my i jak najwięcej marek powinno angażować się w taką pomoc.
 • focuslaw 2018-02-14 20:17:13
  Ktoś ludziom z tego biedniejszego regionu pomagać musi, fajnie że polska firma bierze w tym udział.

REKLAMA

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA