PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

LPP liczy straty

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 paź 2016 07:32

LPP liczy straty fot. Fotolia

Firma odzieżowa LPP szacuje, że w trzecim kwartale 2016 roku zanotowała stratę netto w wysokości 6 mln zł, podczas gdy rynek szacował tę stratę na 4,4 mln zł.

REKLAMA

LPP podała w czwartek wieczorem wstępne skonsolidowane wyniki za trzeci kwartał i narastająco od początku 2016 roku. Pełne wyniki spółka poda 14 listopada.

Z podanych informacji wynika, że przychody grupy w trzecim kwartale wyniosły 1,49 mld zł, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zysk brutto na sprzedaży 701 mln zł, koszty SG&A 662 mln zł, zysk z działalności operacyjnej 4,8 mln zł, strata brutto 3 mln zł, a strata netto 6 mln zł.

PAP nie publikował jeszcze oficjalnego konsensusu dla LPP, ale z dotychczas zebranych dziewięciu prognoz wynika, że analitycy spodziewali się w trzecim kwartale 4,4 mln zł straty netto, 1,6 mln zł straty operacyjnej oraz 65,4 mln zł wyniku EBITDA.

Wzrost przychodów ze sprzedaży w III kwartale 2016 wyniósł 18 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Sprzedaż w sklepach porównywalnych (LFL) w walutach lokalnych w III kwartale wzrosła o 9,2 proc, zaś narastająco za 3 kwartały 2016 wzrosła o 7 proc.

Marża handlowa w III kwartale wyniosła 47,1 proc. i była niższa o 5,5 p.p. rok do roku, z powodu znaczących wyprzedaży towaru kolekcji SS16 w lipcu i sierpniu 2016.

W kosztach działalności operacyjnej i w pozostałych kosztach operacyjnych za III kwartał 2016 LPP ujęła rezerwy i odpisy na zamknięcie marki Tallinder w łącznej kwocie 24,5 mln zł.

Saldo przychodów i kosztów finansowych w III kwartale 2016 było ujemne i wyniosło 8 mln zł.

Po trzech kwartałach 2016 roku przychody grupy wynoszą 4,2 mld zł, koszty SG&A 1,91 mld zł, zysk z działalności operacyjnej 27 mln zł, zysk brutto 16,7 mln zł, a zysk netto 17,7 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA