PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

LPP liczy straty

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 paź 2016 07:32

LPP liczy straty fot. Fotolia

Firma odzieżowa LPP szacuje, że w trzecim kwartale 2016 roku zanotowała stratę netto w wysokości 6 mln zł, podczas gdy rynek szacował tę stratę na 4,4 mln zł.

REKLAMA

LPP podała w czwartek wieczorem wstępne skonsolidowane wyniki za trzeci kwartał i narastająco od początku 2016 roku. Pełne wyniki spółka poda 14 listopada.

Z podanych informacji wynika, że przychody grupy w trzecim kwartale wyniosły 1,49 mld zł, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zysk brutto na sprzedaży 701 mln zł, koszty SG&A 662 mln zł, zysk z działalności operacyjnej 4,8 mln zł, strata brutto 3 mln zł, a strata netto 6 mln zł.

PAP nie publikował jeszcze oficjalnego konsensusu dla LPP, ale z dotychczas zebranych dziewięciu prognoz wynika, że analitycy spodziewali się w trzecim kwartale 4,4 mln zł straty netto, 1,6 mln zł straty operacyjnej oraz 65,4 mln zł wyniku EBITDA.

Wzrost przychodów ze sprzedaży w III kwartale 2016 wyniósł 18 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Sprzedaż w sklepach porównywalnych (LFL) w walutach lokalnych w III kwartale wzrosła o 9,2 proc, zaś narastająco za 3 kwartały 2016 wzrosła o 7 proc.

Marża handlowa w III kwartale wyniosła 47,1 proc. i była niższa o 5,5 p.p. rok do roku, z powodu znaczących wyprzedaży towaru kolekcji SS16 w lipcu i sierpniu 2016.

W kosztach działalności operacyjnej i w pozostałych kosztach operacyjnych za III kwartał 2016 LPP ujęła rezerwy i odpisy na zamknięcie marki Tallinder w łącznej kwocie 24,5 mln zł.

Saldo przychodów i kosztów finansowych w III kwartale 2016 było ujemne i wyniosło 8 mln zł.

Po trzech kwartałach 2016 roku przychody grupy wynoszą 4,2 mld zł, koszty SG&A 1,91 mld zł, zysk z działalności operacyjnej 27 mln zł, zysk brutto 16,7 mln zł, a zysk netto 17,7 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA