PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

LPP liczy, że druga połowa roku będzie zdecydowanie lepsza

  • Autor: PAP
  • 02 lip 2015 20:00

LPP liczy, że druga połowa roku będzie dla spółki lepsza pod względem osiąganych przychodów i marż - poinformował w rozmowie z PAP Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP. Ocenia, że sprzedaż w całym roku może wzrosnąć o około 15 proc., a marża brutto może być niższa o 5-6 pkt. proc.

REKLAMA

Przychody Grupy LPP w czerwcu wyniosły 461 mln zł (ok. 14 proc. wzrostu rdr). Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wyniosła 51 proc. i była o około 8 p.p. niższa od marży zrealizowanej w czerwcu roku poprzedniego. Wcześniej, w maju przychody grupy wzrosły o ok. 12 proc. rdr do 447 mln zł, a szacunkowa wartość marży brutto spadła o 10 pkt. proc. do 52 proc.

"Jesteśmy zadowoleni z wyników majowych, a jeszcze bardziej z czerwcowych" - powiedział PAP Przemysław Lutkiewicz.

Zauważył, że spadek marż wynika z droższego dolara (kurs dolara wzrósł o 20 proc. rdr) i z prowadzonych wyprzedaży w sklepach grupy z powodu dużych zapasów.

"Cieszy fakt, że w maju, a szczególnie w czerwcu sprzedaż LFL rośnie w całej grupie. W każdym kraju w czerwcu mieliśmy pozytywne odczyty, co jest dobrym prognostykiem na kolejne miesiące" - powiedział wiceprezes.

Poinformował, że w całym drugim kwartale sprzedaż porównywalna Grupy LPP wzrosła o ok. 1 proc. rdr. "W kwietniu sprzedaż LFL była ujemna, w maju było lepiej, a w czerwcu wszystkie kraje były na znaczącym plusie" - powiedział Lutkiewicz.

WZROST SPRZEDAŻY W '15 RACZEJ W OKOLICACH 15 PROC., A NIE 20 PROC.

Wiceprezes liczy, że trend będzie rosnący i druga połowa roku będzie dla grupy "zdecydowanie lepsza" od pierwszej. "Pierwsze półrocze jednak już tak mocno zaważyło, że w drugim półroczu nie da nam się tego nadrobić. Myślę więc, że w tym roku wzrost sprzedaży będzie niższy niż 20 proc., celujemy raczej w okolice 15 proc." - powiedział.

Narastająco, w okresie styczeń – czerwiec 2015 r. przychody LPP wzrosły o 8 proc. rdr do 2.294 mln zł.

MOŻLIWY SPADEK MARŻY BRUTTO W '15 NA POZIOMIE 5-6 PKT. PROC.

W lipcu spółka zamierza zakończyć duże akcje wyprzedażowe, co powinno znaleźć pozytywne odzwierciedlenie w osiąganych marżach.

"W kolejnych miesiącach będziemy chcieli marże poprawiać, ale one na pewno nie będą tak wysokie jak w ubiegłym roku z powodu droższego dolara. Nie powinno być jednak takich spadków marż jak w maju, czy w czerwcu. W drugim półroczu spadki powinny być mniejsze niż w pierwszym i w zasadzie tylko z powodu dolara, a nie prowadzonych wyprzedaży" - powiedział Lutkiewicz.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA