PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

LPP przenosi prawa własności marek poza granice Polski

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 sty 2014 15:38

House, Mohito oraz Sinsay to marki, które formalnie nie należą już do spółki LPP z siedzibą w Gdańsku. 23. grudnia firma przeniosła prawa własności na spółkę w Cyprze, a następnie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

REKLAMA

Łączna wartość marek została wyceniona na prawie 510 mln złotych. Obecnym właścicielem marek jest spółka Jaradi Limited z siedzibą w Dubaju.

Decyzja władz firmy wywołała liczne komentarze. Pojawiły się m.in. zarzuty o próbę obniżenia podatków dochodowych, jakie firma musi płacić w Polsce. Takim opiniom sprzeciwiają się przedstawiciele LPP w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronach internetowych spółki.

- Firma LPP S.A. prowadząc sprzedaż w 11 krajach Europy Środkowej i Wschodniej, około 90 proc. należnych podatków ze swojej działalności, wpłaca do budżetu państwa polskiego, będąc w zeszłym roku 6 największym płatnikiem podatku dochodowego (CIT) wśród firm polskich. Pozostałe 10 proc. podatku trafia do budżetów krajów, w których firma prowadzi działalność. Łączna kwota podatków w ostatnim, zamkniętym roku budżetowym (2012) wyniosła 465 mln zł (CIT, VAT, cło i inne) - napisano w oficjalnym komunikacie.

- Szacunkowa wartość odprowadzanych podatków za rok 2013, pomimo wprowadzonych zgodnie z obowiązującym prawem działań optymalizujących będzie wyraźnie wyższa i osiągnie około 540 mln zł. Wypracowany przez LPP S.A. zysk w większości jest reinwestowany w dynamiczny rozwój firmy w Polsce i za granicą, co w 2014 roku szacunkowo spowoduje wzrost o ponad 20 proc. odprowadzanych podatków w Polsce - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA