PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

LPP szacuje całoroczny wzrost przychodów na ok. 10 proc.

  • Autor: PAP
  • 18 wrz 2015 16:55

LPP szacuje całoroczny wzrost przychodów na ok. 10 proc.

Grupa LPP ocenia, że pierwsza połowa września była dla spółki udana pod względem sprzedaży. Spadek marż powinien być niższy niż w ostatnich miesiącach - poinformował PAP wiceprezes Przemysław Lutkiewicz. W całym roku sprzedaż grupy może wzrosnąć o 10-11 proc. rdr.

REKLAMA

- Na początku września obserwowaliśmy pogorszenie pogody i znaczne obniżenie temperatur, dzięki czemu sprzedaż naszej kolekcji jesiennej była bardzo obiecująca. W ostatnich dniach widać lekkie osłabienie, ale generalnie wrzesień jest na razie pozytywny zarówno w Polsce, jak i na innych rynkach. Jesteśmy zadowoleni - powiedział PAP Lutkiewicz.

 - Marże we wrześniu też powinny się poprawiać w porównaniu z poprzednimi miesiącami. Silny dolar, który rok do roku wzrósł o 20 proc., nie pozwoli nam jednak na osiągnięcie takich marż jak przed rokiem, ale spadek marż rok do roku powinien być niższy niż w poprzednich miesiącach - dodał wiceprezes.

W sierpniu grupa LPP miała ok. 430 mln zł przychodów (wzrost o ok. 2 proc. rdr). Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wyniosła 53 proc. i była o ok. 6 p.p. niższa rdr.

Lutkiewicz tłumaczy, że słaba sprzedaż wynikała m.in. z przesunięcia się w Polsce zwyczajowych zakupów przed rozpoczęciem roku szkolnego z sierpnia na wrzesień.

- Jeszcze w sierpniu mieliśmy w naszych salonach końcówki wyprzedaży, klienci nie kupowali nowych kolekcji. Dodatkowo w Polsce w ogóle nie było efektu +Back to school+, Polacy do końca korzystali z udanej, wakacyjnej pogody i przygotowywanie szkolnej wyprawki zostawili na wrzesień. Ruch w sklepach był znacząco niższy niż przed rokiem - powiedział wiceprezes grupy.

W okresie styczeń-sierpień 2015 roku wartość przychodów grupy LPP wyniosła 3,17 mld zł, co oznacza wzrost o 7 proc. rdr, podczas gdy powierzchnia handlowa sklepów na koniec sierpnia wzrosła o 15 proc. rdr do ok. 780 tys. m kw.

LPP szacuje całoroczny wzrost przychodów na ok. 10 proc.

- Szacujemy, że w tym roku sprzedaż grupy wzrośnie o 10-11 proc. Chcemy przekroczyć granicę 5 mld zł - powiedział Lutkiewicz.

- Liczymy na udaną końcówkę roku w Polsce. Sprzedaż porównywalna jest we wrześniu na plusie, mamy nadzieję, że to jest jakiś przełom. W kolejnych miesiącach sprzedaż LFL powinna się poprawiać, pomagać powinna nam niższa baza roku ubiegłego - dodał wiceprezes.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA