PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Luksemburski fundusz zainwestuje w sieć spółki Redan

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 sie 2014 09:15

Luksemburski fundusz zainwestuje w sieć spółki Redan

Spółka odzieżowa Redan SA ustaliła z luksemburskim funduszem zasady inwestycji w swoją spółkę zależną - Adesso, która prowadzi sieć blisko 300 sklepów Textilmarket. Wartość transakcji ma wynieść 35 mln zł - podał Redan.

REKLAMA

Fundusz pod nazwą 21 Concordia 1.sarl ma zainwestować w pakiet 25,12 proc. akcji Adesso. Umowa powinna zostać zawarta do 31 sierpnia 2014 r.

Dodatkowo fundusz będzie uprawniony do nabycia akcji uprawniających do 10,76 proc. akcji Adesso za kwotę 15 mln zł. Ma to nastąpić nie później niż w terminie 10 dni roboczych po dacie zatwierdzenia przez Walne Zgromadzenie Adesso sprawozdania finansowego za rok kończący się 31 grudnia 2014 r.

"Obecnie trwają uzgodnienia mające na celu zredagowanie i uszczegółowienie uzgodnionych, co do zasady, postanowień umowy dotyczącej wskazanej powyżej inwestycji" - informuje Redan.

Firma Adesso została zarejestrowana w Krakowie w 1989 r. Od początku swojego istnienia działa w branży tekstylno-dziecięcej i jest właścicielem sklepów dyskontowych Textilmarket, które zlokalizowane są głównie w miastach do 50 tys. mieszkańców.

Sklepy działają na terenie całego kraju. Ich powierzchnie handlowe w zależności od lokalizacji wynoszą od 160-420 mkw.

Textilmarket dąży do zdobycia pozycji lidera w sektorze odzieżowych sklepów dyskontowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tylko w lipcu br. sieć dyskontów odzieżowych Textilmarket wypracowała obroty o ponad 14 proc. większe niż przed rokiem, wynoszące 20,7 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA