PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

M1 Poznań pierwszym obiektem w kraju z oceną "excellent"

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 sie 2012 09:57

M1 Poznań pierwszym obiektem w kraju z oceną "excellent"

Centrum handlowe M1 w Poznaniu otrzymało certyfikat BREEAM In-Use z oceną doskonały w zakresie zarządzania budynkiem oraz bardzo dobry w zakresie charakterystyki budynku. To pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał najwyższą możliwą ocenę.

REKLAMA

Certyfikat „Building Management" ocenia jakość procedur zarządzania budynkiem. Na przykład w zakresie gospodarowania energią, wodą, wpływu na środowisko czy bezpieczeństwa i jakości zarządzania.

- Jesteśmy ogromnie dumni z rezultatu audytu. Ocena „excellent" w kategorii zarządzania budynkiem potwierdza najwyższą jakość usług świadczonych przez Metro Properties i może stanowić punkt odniesienia dla innych obiektów komercyjnych w Polsce. Aktualnie pracujemy nad tym, aby do grona najlepszych oficjalnie dołączyły kolejne obiekty z portfela zarządzanych przez nas nieruchomości - powiedziała Renata Kinde - Czyż, prezes Metro Properties.

Certyfikat „Asset Rating" skupia się na ocenie charakterystyki budynku. Badane są m.in. rozwiązania w zakresie infrastruktury energetycznej, jakości środowiska wewnętrznego czy gospodarki odpadami.

- Certyfikat BREEAM In-Use to szansa na spojrzenie na światowe trendy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Przykładowo - aby niwelować wpływ obiektu na środowisko naturalne, jako pierwsi w kraju, zdecydowaliśmy się na montaż takich ciekawostek ekologicznych jak budki dla nietoperzy czy bezkręgowców - powiedziała Elżbieta Urbańczyk, dyrektor działu zarządzania środowiskowego Metro Properties, koordynująca proces certyfikacji obiektów należących do portfela nieruchomości firmy.

- Wyniki M1 Poznań zasługują na uznanie - według danych BRE tylko 10% budynków uzyskuje certyfikat charakterystyki budynku na poziomie „bardzo dobry", natomiast za zarządzanie jedynie 2% uzyskało ocenę „doskonały" - powiedział Marcin Gawronski - audytor z firmy Grontmij Polska.

M1 Poznań zlokalizowane jest przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu. Na 42 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej mieści się 70 sklepów
i ponad 40 punktów handlowo-usługowych. 

Metro Properties na polskim rynku działa od 15 lat oferując wszystkie usługi z zakresu planowania, budowy i zarządzania obiektami handlowymi, usługowymi i biurowymi. Obecnie zarządza 16 centrami i parkami handlowymi w całej Polsce (sieć 9 centrów M1, CH Józefosław, CH Ster w Szczecinie, CH Ursynów w Warszawie, parki handlowe w Opolu, Tychach, Olsztynie i Kielcach). Metro prowadzi także działalność inwestycyjną na rzecz MAKRO C&C i Centrów Handlowych M1. Łączna powierzchnia zarządzanych obiektów to ponad 2 miliony m. kw., a ich GLA przekracza 600 tys. m.kw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA