PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Maj należał do centrów handlowych - Propertynews.pl podsumowuje wydarzenia ubiegłego miesiąca

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 cze 2013 13:23

Maj należał do centrów handlowych - Propertynews.pl podsumowuje wydarzenia ubiegłego miesiąca

Sprzedaż Silesia City Center, refinansowanie o wartości 650 mln euro przez Aareal Bank czy przejęcie projektu katowickiego Supersamu przez Griffin Group - to najważniejsze wydarzenia na polskim rynku nieruchomości handlowych w maju. Ubiegły miesiąc obfitował również w otwarcia nowych obiektów i zapowiedzi realizacji kolejnych.

REKLAMA

Maj rozpoczął się od spektakularnej wiadomości dotyczącej nowego obiektu komercyjnego Griffin Group. Fundusz kupił od Centrum Development & Investments projekt budowy katowickiego Supersamu. Wartość realizacji tej inwestycji to około 50 mln euro. Oficjalne otwarcie obiektu nastąpi w 2015 roku.

Na początku miesiąca konsorcjum banków pod przewodnictwem Aareal Bank udzieliło także refinansowania na ponad 650 milionów euro dla portfela nieruchomości komercyjnych w Polsce należących do Apollo RIDA, AREA Property Partners oraz AXA Group. To największa tego typu operacja finansowa w historii regionu.

Wydarzeniem miesiąca jest jednak z pewnością sprzedaż Silesia City Center przez Immofinanz. Za ponad 412 mln euro kupiło je konsorcjum inwestorów, na czele którego stoi Allianz. To jedna z większych transakcji tego typu w historii polskiego rynku nieruchomości handlowych.

Ambitne plany dużych deweloperów

O ambitnych planach rozwoju firmy w Polsce poinformował Eduard Zehetner, prezes Immofinanz Group. Spółka pracuje obecnie nad nawet 9 projektami.

Nowe projekty szykuje także Plaza Centers. Dwa nowe obiekty handlowe powstaną w Kielcach i Lesznie. W najbliższym czasie ruszy także projekt w Łodzi.

Prężnie rozwija się też Rank Progress. Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego prezes spółki, Jan Mroczka zapowiedział rozpoczęcie budowy Galerii Piła. W rozmowie z Propertynews.pl powiedział też, że aktualnie w trakcie przygotowania lub realizacji jest 10 projektów handlowych [wideo].

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA