PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Makrum ma prawomocne pozwolenie na budowę centrum w Bydgoszczy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 mar 2012 11:14

Makrum ma prawomocne pozwolenie na budowę centrum w Bydgoszczy

20 marca br. uprawomocniło się pozwolenie na budowę Centrum Handlowego Makrum, które powstanie w Bydgoszczy przy ulicach Kamiennej i Sułkowskiego. Prace mają ruszyć w ciągu trzech miesięcy. Planowana data otwarcia obiektu to I kwartał 2014 roku.

REKLAMA

Centrum Makrum ma być wielofunkcyjnym obiekt handlowo-usługowym obejmującym hipermarket, sklep DIY oraz galerię handlową z multipleksem, o zasięgu regionalnym.

- Otrzymanie pozwolenia na budowę w zakładanym terminie to dowód, że Makrum Development przestrzega harmonogramu inwestycji - mówi Rafał Jerzy, prezes zarządu spółki. - Prowadzimy prace nad komercjalizacją obiektu, jesteśmy w stałym kontakcie z bankami chętnie podtrzymującymi wolę finansowania inwestycji oraz rozpoczęliśmy proces wyłaniania generalnego wykonawcy. Prowadzimy również rozmowy z potencjalnymi partnerami, które planujemy sfinalizować równolegle z wyłonieniem generalnego wykonawcy. Planujemy rozpocząć prace budowlane w ciągu trzech miesięcy - dodaje.

Makrum będzie największym centrum handlowo-rozrywkowym w regionie, który obejmuje catchment 600 000 mieszkańców i jedynym, które zaproponuje kompleksową ofertę galerii handlowej, rozrywki, hipermarketu spożywczego oraz hipermarketu budowlanego. Powierzchnia najmu obiektu będzie wynosić 56 tys. mkw.

- Dotychczas w procesie najmu koncentrowaliśmy się na pozyskaniu trzech głównych operatorów wielkopowierzchniowych: hipermarketu spożywczego, DIY i multipleksu, których formaty wpływają na kształt całego projektu - mówi Marta Machus-Burek, pełnomocnik zarządu ds. komercyjnych. - Mamy to już potwierdzone. Teraz możemy przystąpić do finalizacji kolejnych umów z najemcami odzieżowymi czy serwisowymi, z którymi dokonywaliśmy wstępnych ustaleń, a w niektórych przypadkach mamy już podpisane listy intencyjne. Projekt cieszy się również dużym zainteresowaniem najemców regionalnych, zwłaszcza z branż: usługowej i gastronomicznej - sami się z nami kontaktują - mówi Marta Machus- Burek.

Sukcesem dla Makrum Development zakończyło się poszukiwanie lokalizacji dla nowej siedziby zakładów produkcyjnych Makrum, realizujących zamówienia na wysokiej jakości maszyny i urządzenia oraz dostarczanie kompletnych linii technologicznych m.in. dla firmy Rolls Royce. W ramach umowy podpisanej z Zakładami Naprawczymi Taboru Kolejowego, linia produkcyjna zakładów Makrum zostanie przeniesiona do oddalonego o 30 km od obecnej lokalizacji Paterka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA