PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mały format, wielkie perspektywy. Jaka będzie przyszłość nieruchomości handlowych?

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 sty 2017 13:01

Mały format, wielkie perspektywy. Jaka będzie przyszłość nieruchomości handlowych? Łukasz Włodarczyk, prezes Metropolitan Investment

Rynek nieruchomości komercyjnych w 2016 r. wykazywał tendencje nasycenia w sektorze nieruchomości handlowych. Rozwój sektora parków handlowych stymulowany był przez wzrost zainteresowania deweloperów rynkami mniejszych miast oraz ekspansję kilku kluczowych marek sieci spożywczych takich jak Jeronimo Martins, Lidl Polska, czy Piotr i Paweł - uważa Łukasz Włodarczyk, prezes zarządu Metropolitan Investment.

REKLAMA

Jak tłumaczy Łukasz Włodarczyk, prezes zarządu Metropolitan Investment, Polska kopiuje sprawdzony model z krajów rozwiniętych w zakresie nawyków zakupowych, co sprzyja rozwojowi konceptu niewielkich obiektów handlowo-usługowych z niezależnymi wejściami od parkingu o powierzchni do 5 tys. mkw. - Model ten sprawdza się w warunkach niższych kosztów i krótszego czasu budowy, a także umożliwia zastosowanie dogodnej stawki czynszowej i obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Na atrakcyjność tego typu nieruchomości komercyjnych wpływa zarówno jakość najemców, jak i jej lokalizacja. Istotną rolę odgrywa także uzależnienie od silnego gracza - wylicza.

Korzystny trend rynkowy w segmencie nieruchomości otwiera nowe perspektywy dla inwestorów. - Poziom nasycenia polskiego rynku powierzchniami handlowymi jest na tyle wysoki w relacji do rynków rozwiniętych, że pozwala przypuszczać, iż w kolejnych latach ilość oddawanej do użytku powierzchni handlowej będzie spadać, a rynek skupi się przede wszystkim na optymalizacji dotychczas skomercjalizowanych powierzchni. Z pewnością znajdzie to swoje odzwierciedlenie we wzrostach wyceny dotychczas oddawanych powierzchni handlowych na rynku nieruchomości komercyjnych - prognozuje Łukasz Włodarczyk.

Łukasz Włodarczyk, prezes zarządu Metropolitan Investment, jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W latach 2006-2016 przechodził przez wszystkie szczeble kariery zawodowej w branży finansowej – od konsultanta, przez kierownika regionalnego, po członka zarządu. Dotychczas przeprowadził ok. 100 prezentacji i szkoleń dla ponad 1000 doradców finansowych. Opracował kilkanaście projektów zrealizowanych inwestycji w nieruchomościach komercyjnych łącząc optymalizacje inwestycji z aspektami prawnymi.

Metropolitan Investment tworzy zespół wyspecjalizowany w usługach doradztwa biznesowego w oparciu o nieruchomości dochodowe. Zapewnia strategiczne wsparcie w zakresie inwestycji i wynajmu dla inwestorów prywatnych i firm rodzinnych, przeprowadzając partnerów kompleksowo przez procesy związane z rynkiem nieruchomości komercyjnych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - ECE Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Polska Rada Centrów Handlowych Partner serwisu - Galeria WISŁA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA