PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Manufaktura ponownie wyróżniona zielonym certyfikatem

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 lis 2014 17:16

Manufaktura ponownie wyróżniona zielonym certyfikatem

Audytorzy BREEAM po raz kolejny przyznali Manufakturze certyfikat Excellent w zakresie Building Management oraz podwyższyli stopień wyróżnienia do tego samego poziomu w kategorii Asset Rating.

REKLAMA

- Już w fazie koncepcyjnej projekt Manufaktury uwzględniał wykorzystanie proekologicznych rozwiązań. Na etapie jej budowy dołożono wszelkich starań, by zastosowane zostały najnowsze technologie. Po dwóch latach od ostatniej oceny odnotowaliśmy wzrost punktacji w każdym obszarze biorącym udział w procesie certyfikacji. W kategorii Asset Rating brane pod uwagę są m.in. komfort użytkowników, zużycie energii, gospodarka wodno-ściekowa, zarządzanie odpadami, wykorzystanie terenu oraz innowacyjność. Kompleks mieści się w zabytkowej XIX-wiecznej fabryce Izraela Poznańskiego i obecnie jest jedynym tego typu obiektem odznaczonym tak wysoką notą. Manufaktura zdobyła 74 punkty na 100 możliwych - mówi Sławomir Murawski, dyrektor Manufaktury.

Jej zarządcą jest firma Apsys, której jedną z podstawowych zasad jest wprowadzanie rozwiązań odpowiadających najwyższym standardom i trendom ekologicznym. Podwójny certyfikat na poziomie Excellent w Polsce oprócz Manufaktury otrzymała jedynie, kierowana również przez dewelopera, galeria handlowa w Gorzowie.

W procesie oceny BREEAM istotne jest też zagadnienie komfortu termicznego. - Każdy nasz najemca może indywidualnie ustawiać poziom temperatury. Co więcej, zastosowany w klimatyzacji czynnik chłodniczy R410 nie wpływa negatywnie na zubożanie warstwy ozonowej - podkreśla dyrektor techniczny Manufaktury Dariusz Jańczyk. W trosce o zdrowie użytkowników każdego roku przeprowadzane są specjalistyczne badania klimatyzacji na obecność szkodliwych bakterii.

BREEAM to standardowy system oceny jakości budynków na świecie. Certyfikat BREEAM (BRE Enviromental Assesment Method) powstał w 1990 roku i uważany jest za najlepiej dostosowany sposób opiniowania pod względem lokalnych warunków. Uwzględnia różne aspekty procesu inwestycyjnego, od projektu architektonicznego, przez proces budowy, aż do momentu rozpoczęcia użytkowania budynku.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA