PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Manufaktura ukrywa remonty

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 cze 2016 09:19

Manufaktura ukrywa remonty Manufaktura w Łodzi, mat. prasowe

Manufaktura jest w trakcie dużych przeobrażeń – przedłużane są właśnie długoterminowe umowy najmu, a w sklepach trwają remonty. By uprzyjemnić klientom czas spędzony w części handlowej, łódzka galeria zaprosiła do współpracy artystów związanych z Międzynarodowym Festiwalem Komiksu i Gier. Ich komiksy o Manufakturze trafiły na płachty remontowe i przysłaniają prace trwające w lokalach.

REKLAMA

– Postanowiliśmy w nietypowy sposób podejść do remontów i nadać im nowy kontekst. Chcieliśmy, by były to działania artystyczne, a do tego zakorzenione w Łodzi. Festiwal Komiksu idealnie wpasował się w te założenia. Zamiast tradycyjnych bannerów remontowych, nasi goście mogą teraz oglądać i czytać zabawne komiksy poświęcone Manufakturze. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów współpracy z Festiwalem Komiksu – wyjawia Monika Długosz-Łempicka, dyrektor marketingu Manufaktury.

Zadowolony jest również Adam Radoń, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. - Współpracujemy z Manufakturą od dawna i zrealizowaliśmy już razem wiele projektów. Także i ten pomysł bardzo mi się spodobał, dlatego bez wahania przystąpiliśmy do pracy nad komiksowymi ilustracjami – mówi. I dodaje: - To dla nas także duża promocja. Przy ilustracjach jest podany adres internetowy naszego festiwalu i każdy, kto ogląda grafiki, może zainteresować się naszą imprezą.

Do tej pory nad grafikami pracowało sześć osób. Piotr Kasiński i Adam Radoń opracowali ilustracje merytorycznie, a rysowaniem zajęli się Michał Arkusiński, Adrian Madej, Tomasz Tomaszewski i Robert Trojanowski. Wszyscy tworzą w różnych stylach, dzięki czemu grafiki nie są do siebie podobne, co tylko zwiększa atrakcyjność ich przekazu dla odbiorców. Są rysunki nawiązujące do historii – np. dwaj przemysłowcy snujący wizję przyszłości. Jest też komiks poświęcony… kosmitom. Nawet przybysze z innej planety są pod wrażeniem Manufaktury.

Jak przyznaje Adam Radoń, twórcy chętnie włączyli się w ten projekt: - Wszystkim pomysł bardzo się spodobał. Z jednej strony artyści mogli w atrakcyjny sposób pokazać Manufakturę, a z drugiej dotrzeć ze swoją twórczością do dużej liczby widzów, bo ekspozycja na terenie tak dużego centrum bez wątpienia generuje ogromną publiczność.

Dotychczas powstało osiem komiksów, które można podziwiać w całej galerii handlowej Manufaktury. Sukcesywnie pojawiają się kolejne.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA