PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MarcPol wiąże się z Rank Progressem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 lut 2013 11:35

MarcPol wiąże się z Rank Progressem

Sieć spożywcza MarcPol dołączyła do grona najemców inwestycji realizowanych przez spółkę Rank Progress SA. Supermarkety zostaną otwarte w regionalnym centrum handlowym Brama Pomorza w Chojnicach i parku handlowym w Grudziądzu.

REKLAMA

Pierwszy etap budowy Bramy Pomorza w Chojnicach zakłada realizację największego w regionie marketu budowlanego typu Dom i Ogród oraz galerii handlowej z hipermarketem spożywczym, restauracjami i sieciowymi butikami. Supermarket MarcPol zajmie tutaj powierzchnię blisko 2200 mkw.

Galeria jest obecnie komercjalizowana - łącznie obiekt będzie miał 50 lokali, w tym między innymi Martes Sport, H&M, Media Expert, Kolporter, centrum Chińskie, Play, Levis oraz Nike. W drugim etapie przewidziano realizację parku handlowego.

Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie około 34 000 mkw. Dla klientów przeznaczony będzie również parking na 1300 miejsc.

Otwarcie centrum planowane jest na jesień 2013 roku.

Generalny wykonawca inwestycji, spółka Mirbud, prowadzi obecnie prace związane z montażem konstrukcji stalowej, zbrojeniem i szalowaniem. Wszystkie roboty przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Wartość inwestycji to 58 mln zł netto.

W parku handlowym w Grudziądzu operator spożywczy MarcPol zajmie przestrzeń 1 800 mkw. W ofercie handlowej znajdą się również takie sklepy, jak Media Expert (ponad 1400 mkw.) oraz JYSK (1070 mkw.). Poziom komercjalizacji inwestycji sięga obecnie blisko 100 proc. - do wynajęcia pozostał ostatni lokal.

Otwarcie parku handlowego planowane jest na wiosnę 2013 roku. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 5 500 mkw. Inwestycja będzie uzupełnieniem już istniejącego tam centrum, na terenie którego znajdują się markety Praktiker i Carrefour. Na terenie budowy trwają obecnie roboty związane z montażem konstrukcji stalowej, pokryciem dachu oraz prace związane z wykonaniem przyłączy do obiektu. Równolegle przygotowywany jest teren pod przyszły parking i drogi dojazdowe. W dalszej kolejności przewidywane są prace związane z montażem obudowy obiektu. Wartość inwestycji to 9 mln zł netto.

- Brama Pomorza w Chojnicach i park handlowy w Grudziądzu to inwestycje bardzo od siebie różne, jednak każda z ogromnym potencjałem. Dzięki dopasowaniu profilu obu obiektów do potrzeb danego regionu, możemy mieć pewność, że spełnią one oczekiwania przyszłych klientów - mówi Halina Wyborska, rzecznik prasowy Rank Progress SA. - Supermarkety MarcPol będą doskonałym uzupełnieniem oferty handlowej, którą przygotowujemy dla mieszkańców Chojnic, Grudziądza i okolicznych miejscowości - dodaje.

Polska sieć supermarketów MarcPol istnieje na rynku od ponad 20 lat.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA