PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Marka Geox ma się świetnie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 sie 2015 11:31

Marka Geox ma się świetnie Geox w warszawskiej Arkadii

Sieć Geox zanotowała bardzo dobre wyniki za pierwszą połowę roku. Wzrosty dotyczą zarówno sprzedaży, jak i zysku netto.

REKLAMA

Łączny wzrost przychodów w pierwszej połowie roku to 6,7 proc. Wyniosły one 426,9 mln euro. EBITDA to 26,6 mln euro (o 28,3 proc. więcej niż w 2014 roku). Wynik netto to 1,1 mln euro, po stracie w wysokości 3,9 mln euro w 2014 roku. 

Firma na przełomie roku 2014 i 2015 podjęła działania mające na celu zwiększenie efektywności biznesu. Chodzi tu zarówno o proces przygotowania produktów, jak i zarządzania. Spółka postawiła także na nowe technologie i innowacyjne rozwiązania w produktach.

Geox nie podaje szczegółowych wyników w rozbiciu na konkretne kraje. W Polsce posiada 11 punktów sprzedaży. W całej Europie sprzedaż wzrosła o 3,4 proc. do 182,8 mln euro. Działalność na kontynencie odpowiada za 43 proc. wyników firmy.

Na koniec czerwca Geox posiadał 1165 sklepów. W ciągu pierwszej połowy roku otwarto 54 nowe placówki i zamknięto 114. To wynik planu racjonalizacji sieci DOS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA