PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Marki LPP powrócą do Polski

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 maj 2015 09:35

Marki LPP powrócą do Polski Reserved

Spółka LPP ogłosiła plan przejęcia firmy zależnej, Gothals z siedzibą na Cyprze. Oznacza to, że do polskiej struktury ponownie włączone zostaną prawa do marek handlowych sieci wchodzących w skład grupy.

REKLAMA

LPP przeniosła prawa do użytkowania znaków handlowych sieci Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay pod koniec grudnia 2013 roku. Właścicielem marek stała się spółka zależna zarejestrowana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Proces już się rozpoczął, a nowym właścicielem marek stała się spółka Gothals zarejestrowana na Cyprze.

- Celem długookresowym połączenia jest wewnętrzna restrukturyzacja funkcjonalna oraz majątkowa, a także uproszczenie struktury kapitałowej Grupy Kapitałowej LPP SA ( GK LPP ) skutkujące optymalizacją kosztów. Połączenie pozostanie bez wpływu na sytuację majątkową akcjonariuszy LPP, z tego względu, że spółka przejmowana jest spółką w całości zależną od LPP, zobowiązania Gothals dotyczą bieżącej działalności, a ich wartość kształtuje się na marginalnym poziomie w porównaniu do majątku - poinformowano w komunikacie.

Jak dodaje zarząd LPP, głównym celem połączenia jest powrót praw do znaków towarowych marek do spółki matki. - Przejrzysta struktura GK LPP oraz skupienie kluczowych funkcji oraz aktywów w spółce dominującej (LPP) powinna pozytywnie wpłynąć na jej postrzeganie przez rynek i otoczenie biznesowe oraz uprościć procesy wewnątrzgrupowe. Obniży ponadto koszty operacyjne. Realizacja tych celów jest niewątpliwie pożądane z punktu widzenia LPP, mając na uwadze dużą konkurencję na rynku odzieżowym na którym działa GK LPP - podano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA