PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Marzenia o lubelskich centrach handlowych nie dla wszystkich

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 lip 2013 09:38

Marzenia o lubelskich centrach handlowych nie dla wszystkich

Prawie rok temu portal Propertynews.pl prześledził plany potężnych inwestycji handlowych, jakie miały powstać w Lublinie i jego okolicach. Co obecnie dzieje się z projektami, których łączna powierzchnia miała wynieść 370 tys. mkw.?

REKLAMA

Galeria Zamek

Szumnie zapowiadana przez Immofinanz inwestycja Galeria Zamek ma nową nazwę. Obecnie przygotowywane centrum handlowe będzie nosiło nazwę Tarasy Zamkowe. Przedsięwzięcie jest na etapie budowy. Otwarcie planowane jest jesienią 2014 roku. 

Centrum handlowo-rozrywkowe Tarasy Zamkowe powstanie w centrum Lublina, pomiędzy Alejami Unii Lubelskiej i Tysiąclecia. Na 38 tys. mkw. powierzchni handlowej znajdzie się 150 lokali handlowo-usługowych. Trzy poziomowy parking podziemny pomieści 1400 miejsc postojowych.
Całkowity koszt inwestycji to około 480 milionów zł. 

Galeria Echo Lublin

Projekt, który chciała realizować firma Echo Investment, na pewno nie dojdzie do skutku. Inwestor wycofał się z planów budowy centrum o powierzchni najmu około 71 tys. mkw. pod koniec ubiegłego roku. Przyczyny porzucenia projektu to z jednej strony brak zmiany przeznaczenia terenów inwestycyjnych pod zabudowę handlową, jak również bezprawne, zdaniem Echo, wydane pozwolenia na budowę Tarasów Zamkowych. Miasto wymagało także od inwestora przebudowy lokalnego układu drogowego.

IKEA Lublin

Inter Ikea Center Group Poland rozpocznie prace na terenie swojej inwestycji już w tym miesiącu. Lubelskie centrum będzie największym obiektem handlowym we wschodniej Polsce. Znajdzie się w nim ponad 150 sklepów i punktów usługowych, w tym pierwszy w południowo-wschodniej części kraju sklep IKEA.

Do dyspozycji klientów zostanie oddany duży, bezpłatny parking na 3000 aut. Otwarcie centrum planowane jest na IV kwartał 2014 roku.

Atrium Felicity

Prace budowlane trwają na terenie inwestycji Atrium Felicity realizowanej przez firmę Atrium. W obiekcie wynajęto już 90 proc. przyszłej powierzchni handlowej. Obecnie inwestycja jest na etapie stanu surowego zamkniętego.

Powierzchnia najmu obiektu wyniesie 75 tys. mkw. Na terenie inwestycji powstanie 135 sklepów i 3 tys. miejsc parkingowych. Otwarcie Atrium Felicity planowane jest na początku 2014 roku.

Ilumina Park

Budowa centrum handlowego Ilumina Park stoi obecnie pod znakiem zapytania. Projekt realizować miały firmy: Interbud Lublin oraz Segece. Niestety, z pierwotnych planów nic nie wyszło. Segece wycofało się z inwestycji, a Interbud zawarł przedswstępną umowę sprzedaży działki z niemiecką firmą Blue Estate.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA