PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Maxi Zoo szykuje się do ekspansji

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 mar 2016 12:40

Maxi Zoo szykuje się do ekspansji Maxi Zoo

Operator sieci sklepów zoologicznych Maxi Zoo przygotowuje nowe otwarcia w stolicy. Jak mówi w rozmowie z portalem propertynews.pl Paweł Sarniak, Expansion Manager w firmie Maxi Zoo, firma będzie też otwierać swoje sklepy w innych dużych aglomeracjach. W bieżącym roku na ten cel przeznaczy do 5,5 mln zł.

REKLAMA

- Prowadzimy negocjacje równolegle z kilkoma partnerami dla różnych lokalizacji na terenie Warszawy. Ze względu na to, że rozmowy są w toku, a inwestycje w trakcie realizacji, trudno jest określić dokładny termin najbliższego otwarcia. Na podstawie toczących się rozmów możemy jednak powiedzieć, że otwarcia sklepów Maxi Zoo nastąpią najprawdopodobniej na Woli, Mokotowie lub Gocławiu - mówi Paweł Sarniak, Expansion Manager w firmie Maxi Zoo.

Maxi Zoo prowadzi łącznie sześć sklepów, w tym trzy w Warszawie. Zgodnie z przyjętą strategią kluczowym parametrem wyboru lokalizacji jest wielkość aglomeracji i dogodne położenie przy szlaku komunikacji dla dostaw towarów. - W kolejnych latach, planujemy rozwój sieci naszych sklepów także w innych dużych aglomeracjach w Polsce - zaznacza Paweł Sarniak, Expansion Manager w firmie Maxi Zoo.

Do końca bieżącego roku sieć planuje otworzyć pięć nowych sklepów. - Szacujemy, że będzie to związane z zainwestowaniem ok. 5-5,5 mln zł - mówi Paweł Sarniak. Firma oferuje możliwość otwierania sklepów w kilku formatach. Jednak obecnie rozwija podstawowy, zgodny z dotychczasowym doświadczeniem i zapotrzebowaniem rynku. Jest to format sklepu o powierzchni sali sprzedaży min. 400mkw.

- Dla rozwijanego przez nas obecnie formatu sklepów widzimy dużą przestrzeń do zagospodarowania na rynku. Szacujemy potencjał naszego rynku na ok. 60-80 sklepów w obecnym formacie. Nie wykluczamy jednak możliwości wprowadzenia także innych formatów sklepów, jeśli zaistnieje taka potrzeba na rynku - mówi Paweł Sarniak.

W przyszłości spółka ma otworzyć także kanał sprzedaży internetowej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA