PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mayland bierze w zarządzanie Morski Park Handlowy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 lip 2013 18:29

Na początku roku Mayland zapowiadał rozszerzenie działalności deweloperskiej o usługi Property Management. Jak dowiedział się portal Propertynews.pl, najnowszym obiektem, który spółka weźmie pod zarządcze skrzydła, będzie Morski Park Handlowy w Gdańsku.

REKLAMA

 

- Obecnie zarządzamy pięcioma centrami handlowymi, a już wkrótce dołączy do nich szóste - Morski Park Handlowy w Gdańsku - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający, Mayland Real Estate. - Chcielibyśmy skapitalizować nasze doświadczenia związane z 17-letnią obecnością na polskim rynku centrów handlowych oraz budową takich obiektów - dodaje. 

Morski Park Handlowy w Gdańsku - projekt firmy Liebrecht & Wood - został otwarty 15 kwietnia 2011 roku. W ramach pierwszej fazy inwestycji uruchomiono market OBI oraz hipermarket Carrefour wraz z galerią handlową. Nad galerią handlową znajduje się 1,63 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Działalność Property Management, którą Mayland oferuje klientom, ma być nie tylko propozycją zarządzania centrami, ale także odświeżenia, renowacji i rozbudowy tych obiektów. W ramach spółki funkcjonuje dział badawczy, który identyfikuje nowe możliwości zarządzania galeriami z potencjałem do rozbudowy. - Zidentyfikowaliśmy ok. 50 centrów handlowych wybudowanych w latach 90., które potrzebują odnowy, ale i takich, które powstały niedawno, ale można zwiększyć ich powierzchnię - wyjaśnia Maciej Kiełbicki. 

W ub.r. Mayland oddał do użytku rozbudowane Centrum Handlowe Jantar w Słupsku, którego powierzchnia zwiększyła się dwukrotnie. Przy realizacji tego zadania spółka musiała uporać się z problemem odejścia głównego najemcy - hipermarketu spożywczego. - Zdecydowaliśmy o podzieleniu powierzchni na kilka mniejszych lokali i wprowadziliśmy do obiektu nowe, mocne marki: Intermarche i Media Markt. Trzeciego, dużego najemcę - markę sportową - zdradzimy wkrótce - zapowiada dyrektor zarządzający, Mayland.

Drugim dużym projektem, prowadzonym obecnie przez firmę, jest rozbudowa Centrum Handlowego Riviera w Gdyni. Obiekt zostanie otwarty w październiku br. W wyniku prac powierzchnia centrum zwiększy się blisko trzykrotnie.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA