PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mayland bierze w zarządzanie Morski Park Handlowy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 lip 2013 18:29

Na początku roku Mayland zapowiadał rozszerzenie działalności deweloperskiej o usługi Property Management. Jak dowiedział się portal Propertynews.pl, najnowszym obiektem, który spółka weźmie pod zarządcze skrzydła, będzie Morski Park Handlowy w Gdańsku.

REKLAMA

 

- Obecnie zarządzamy pięcioma centrami handlowymi, a już wkrótce dołączy do nich szóste - Morski Park Handlowy w Gdańsku - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający, Mayland Real Estate. - Chcielibyśmy skapitalizować nasze doświadczenia związane z 17-letnią obecnością na polskim rynku centrów handlowych oraz budową takich obiektów - dodaje. 

Morski Park Handlowy w Gdańsku - projekt firmy Liebrecht & Wood - został otwarty 15 kwietnia 2011 roku. W ramach pierwszej fazy inwestycji uruchomiono market OBI oraz hipermarket Carrefour wraz z galerią handlową. Nad galerią handlową znajduje się 1,63 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Działalność Property Management, którą Mayland oferuje klientom, ma być nie tylko propozycją zarządzania centrami, ale także odświeżenia, renowacji i rozbudowy tych obiektów. W ramach spółki funkcjonuje dział badawczy, który identyfikuje nowe możliwości zarządzania galeriami z potencjałem do rozbudowy. - Zidentyfikowaliśmy ok. 50 centrów handlowych wybudowanych w latach 90., które potrzebują odnowy, ale i takich, które powstały niedawno, ale można zwiększyć ich powierzchnię - wyjaśnia Maciej Kiełbicki. 

W ub.r. Mayland oddał do użytku rozbudowane Centrum Handlowe Jantar w Słupsku, którego powierzchnia zwiększyła się dwukrotnie. Przy realizacji tego zadania spółka musiała uporać się z problemem odejścia głównego najemcy - hipermarketu spożywczego. - Zdecydowaliśmy o podzieleniu powierzchni na kilka mniejszych lokali i wprowadziliśmy do obiektu nowe, mocne marki: Intermarche i Media Markt. Trzeciego, dużego najemcę - markę sportową - zdradzimy wkrótce - zapowiada dyrektor zarządzający, Mayland.

Drugim dużym projektem, prowadzonym obecnie przez firmę, jest rozbudowa Centrum Handlowego Riviera w Gdyni. Obiekt zostanie otwarty w październiku br. W wyniku prac powierzchnia centrum zwiększy się blisko trzykrotnie.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA