PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mazgaj rusza po ratunek

 • Autor: Propertynews.pl
 • 16 wrz 2016 07:41

Mazgaj rusza po ratunek Jerzy Mazgaj, prezes Alma Market

Alma Market złożyła dokumenty niezbędne do otwarcia postępowania sanacyjnego. Oznacza to, że firma formalnie zaczęła walkę o przetrwanie.

REKLAMA

O trudnej sytuacji w Almie mówi się od dawna. Zamykane są nierentowne placówki, a w tych funkcjonujących brakuje towaru.

- Spółka Alma Market SA pragnie zapewnić, że cały czas pracuje nad poprawą sytuacji w swoich sklepach, co w perspektywie powinno przynieść oczekiwane efekty - podała w sierpniu Alma.

Na początku września rozpoczęto przygotowania do otwarcia postępowania sanacyjnego. Spółka utajniła te informacje. - Spółka podjęła decyzję o konieczności podjęcia istotnych działań restrukturyzacyjnych, zmierzających do poprawy sytuacji finansowej spółki i uniknięcia ogłoszenia upadłości spółki - podano w komunikacie.

Wszystkie dokumenty zostały złożone 15 września.

Jednocześnie Alma opublikowała korektę prognoz wyników na ten rok. Jeszcze pod koniec marca spodziewano się, że w 2016 roku przychody wyniosą ponad 900 mln złotych, a zysk ponad 7 mln złotych. Według zrewidowanych oczekiwań przychody ze sprzedaży przekroczą 660 mln złotych. Firma zrezygnowała z prognozowania zysku.

Przypomnijmy, kilka tygodni temu Alma zaczęła sprzedawać swoje udziały w spółce Krakchemia. Jednocześnie rozpoczęto poszukiwania inwestora, który mógłby wesprzeć jej funkcjonowanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Tobiasz 2016-11-27 10:39:59
  W mojej ocenie stara się utrzymać inne spółki i sprzedaje je sobie za pośrednictwem innych spółek które ma poprzez Alme S.A. A że jest teraz nadzorcza sądowy to jako Prezes zarządu siebie odwołał by nie ponosić za zobowiązania Almy S.A. W mojej ocenie i tak późno uciekł. Na początku bardzo dobre prognozy finansowe z zyskiem gdzie wcześniej z tego co pamiętam była strata. A we wrześniu chciał jeszcze wydać akcje spółki.
 • BUPR 2016-09-16 17:11:34
  NIECH GINIE
 • Piotr ze State Street 2016-09-16 09:38:17
  Alma to najlepszy market w Polsce - trzymam kciuki!!!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA