PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

McDonald's sprzedaje więcej, ale zyskuje mniej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 paź 2015 15:11

McDonald's sprzedaje więcej, ale zyskuje mniej McDonalds w Stary Browarze

Firma McDonald's podała wyniki za trzeci kwartał br. Sprzedaż na całym świecie wzrosła o 4 proc., jednak skonsolidowane przychody spadły o 5 proc.

REKLAMA

Jak zaznacza firma, przychody po wyłączeniu zmian kursów walutowych wzrosły o 7 proc.

Sprzedaż na terenie USA w III kwartale wzrosła o 0,9 proc. To pierwszy taki kwartał od dwóch lat. Jak podaje firma, wynika to m.in. z nowych produktów w ofercie. Jednocześnie z powodu wzrostu wynagrodzeń zysk z działalności operacyjnej spadł o 1 proc.

Na innych, głównych rynkach, sprzedaż wzrosła o 4,6 proc. Wzrosty dotyczą głównie Australii, Kanady i Wielkiej Brytanii. Zysk z działalności operacyjnej był jednak niższy o 11 proc.

Trzeci sektor działalności firmy - rynki wysokiego wzrostu - dały firmie McDonald's wzrost sprzedaży o 8,9 proc. To głównie zasługa Chin. Całościowo zyski z działalności wzrosły aż o 39 proc.

Firma nie podaje szczegółowych informacji na temat Polski. 

Jak zaznaczają przedstawiciele McDonald's, firma przechodzi duże zmiany reorganizacyjne. IV kwartał ma przynieść dalszy wzrost sprzedaży. Docelowo korporacja ma powrócić na ścieżkę ciągłego wzrostu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA