PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

McDonald's wciąż się nie podnosi

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 lip 2016 10:54

McDonald's wciąż się nie podnosi fot. McDonald`s

Pomimo wzrostu przychodów, zyski pozostają na minusie. Wyniki McDonald's za II kwartał tego roku nie rozbudzają optymizmu u inwestorów.

REKLAMA

W II kwartale tego roku sprzedaż na świecie wzrosła o 3,1 proc. Jednocześnie skonsolidowane zyski spadły o 4 proc. Wynika to m.in. z procesu refranczyzy, jaki kilka miesięcy temu zapoczątkowało McDonald's.

Na terenie USA sprzedaż McDonald`s wzrosła o 1,8 proc. Największy wpływ na wyniki ma całodzienna oferta śniadaniowa i nowe danie - McPick. Wprowadzono również nowe pozycje do oferty śniadaniowej i podjęto nowe działania związane z ofertą restauracji dla klientów.

Sprzedaż na świecie wzrosła o 2,6 proc. Największe wzrosty zanotowano w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Na plusie pozostawały również Niemcy. McDonald`s zwraca uwagę na tzw. sektor High Growth. W Chinach przychody operacyjne wzrosły o 25 proc.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA